| Ionela221 a întrebat:

Bună, am făcut sex neprotejat in ziua a 19 a de ciclu menstrual. Menționez ca nu și-a dat drumul in mine. Sunt șanse să raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

A 19-a zi a ciclului menstrual poate sa fie ultima zi a PERIOADEI FERTILE numai in cazul in care ciclul menstrual are lungimea minima de 33 de zile sau lungimea maxima pana in 38 de zile. Daca ciclul tau menstrual a avut intotdeauna lungimea mai mica de 32 de zile, atunci formarea sarcinii in cea de a 19-a zi a ciclului devine practic aproape imposibila. Si avand in vedere si afirmatia ta : ''Menționez ca nu și-a dat drumul in mine.'' reiese ca in aceste conditii devine cu totul IMPOSIBIL sa existe chiar si cea mai mica posibilitate de a se forma sarcina in conditiile prezentate/precizate. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| AnaPisicutza a răspuns:

Clar nu, mai ales dacă nu și a dat drumul in tine