| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am facut sex si iubitul meu si si-a dat drumul pe fundul meu dupa care am simțit cum curge mai jos, dupa care m-am sters din fata in spate ca sa nu intind, dar el nu si-a dat drumul in mine.Pot ramane gravida? Am urinat dupa contactul sexual si m-am si spalat bine dupa.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Spermatozoizii care se scurg pe fund sau pe labii nu mai sunt vii, fiindca in contact cu aerul mor.
Recomand totusi sa nu mai riscati sexul fara prezervativ, fiindca nu meita sa suferi ori sa nu te bucuri de partida sexuala.
Nu are baiatul prezervativ la el, atunci nu primeste sex!
Invata-te sa nu mai accepti riscul cu usurinta, ca tu esti singura care va avea de suferit, nu baiatul.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ramîi stai linistita

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti ramane gravida, chiar daca nu a ejaculat in tine, dar nu cu ce ti s-a scurs pe fund, ci cu o singura picatura de sperma care s-ar fi putut scurge din penis, cand inca era in vagin, singura conditie fiind ca tu sa fii in perioada fertila, ca sa poti ramane gravida.

Sexul neprotejat intotdeauna are risc de sarcina, chiar si la cei mai experimentati barbati li se pot intampla accidente.

| suziii400 a răspuns (pentru Violleta2022):

Aveti dreptate, dar de un an facem si protejat si neprotejat si nu am ramas niciodata gravida, dar acum imi fac griji pentru ca a curs putin peste vagin, cu toate ca am sters imediat

| RAY a răspuns (pentru suziii400):

Trebuie sa penetreze vaginul și sa ejaculeze în el nu pe fund

| suziii400 a răspuns (pentru RAY):

Asa o sa fac, multumesc din suflet pentru raspuns

| RAY a răspuns (pentru suziii400):

Spermatozoizii care se scurg pe fund sau pe labii nu mai sunt vii, fiindca in contact cu aerul mor.
Recomand totusi sa nu mai riscati sexul fara prezervativ, fiindca nu meita sa suferi ori sa nu te bucuri de partida sexuala.
Nu are baiatul prezervativ la el, atunci nu primeste sex!
Invata-te sa nu mai accepti riscul cu usurinta, ca tu esti singura care va avea de suferit, nu baiatul.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramai gravida.