| anonim_4396 a întrebat:

Am fimiza si ma tot gandesc la viitor cand o sa imi incep viata sexuala...Pot face sex cu problema asta? Pot sa am copii? Mi-e prea frica si jena sa spun cuiva, am 14 ani...Ma pot duce singur la menic sau doar cu parintii? Pentru ca nu vreau sa stie nimeni.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Barbatii care nu apeleaza la un tratament adecvat si raman cu penisul afectat de fimoza in mod sigur NU vor avea o viata sexuala normala, fiindca nu vor reusi sa intretina acte sexuale normale si de calitate, adica lipsita de dureri in timpul sexului si fara teama si pericolul permanent de a nu ajunge la parafimoza. Fimoza nu afecteaza fertilitatea si nici capacitatea de a procrea. Te poti prezenta la un cabinet particular de urologie, de unul singur fara sa fii insotit de parinti pentru a fi consultata de catre un medic urolog. Insa te sfatuiesc sa discuti cu tatal tau fiindca fimoza nu reprezinta o boala si nici nu esti tu de vina ca penisul iti este afectat. Multa sanatate!