| Claudia_4242 a întrebat:

Am fost cu fostul prieten timp de aproape un an. insa nu am facut'o. ne-am despartit din cauza ca nu a mai vrut el.incepuse cu drogurile si boutura. iar acum, vrea sa ne impacam. insa eu is in alta relatie cu un baiat cu care am facut dragoste. Fostul prieten la care inca mai tin putin. mi-a spus inainte sa ne despartim daca am sa o fac cu alt baiat nu am sa mai exist pentru el. am sa'l pierd. acum regret ca am facut'o cu actualul prieten... ce spune; ti? sa'i zic fostului prieten adevarul? Of. nu stiu daca ati intels:s

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, fa ceea ce simti dar inseamna ca nu tii deloc la prietenul tau din moment ce iti pare rau ca ai facut-o cu el, nu trebuie sa iti para rau, oricum fapta e consumata. Daca el nu te-a mai vrut si incepuse si cu droguri, cu bautura, gandeste-te ca poate nu e de tine.
Mai, fostul prieten daca te iubeste, te iubeste fie ca esti virgina sau nu, sau iubirea lui sta intr-un himen, in virginitate?! Inteleg ca baietilor le place fetele virgine insa asta e, nu ai ce face si nu ar trebui sa regreti nimic, asadar daca tu chiar vrei sa te impaci cu fostul, spune-i adevarul, daca nu va dori sa se impace cu tine, inseamna ca nu tine la tine cu adevarat ci il intereseaza doar faptul ca esti virgina.
El te-a lasat pana la urma, si tu ai avut si ai tot dreptul sa iti refaci viata, sa ai o alta relatie si sa iti incepi viata sexuala, doar nu era sa astepti viata toata crezand ca te vei impaca cu el, ca nu aveai de unde sa stii ca el va dori intr-o buna zi sa fie iar cu tine.
Nu stiu de ce, dar am impresia ca fostul nu e tocmai indicat pentru. tine, dar fa totusi cum vrei tu.
Poate o sa iti para rau ca te-ai despartit de actualul. Poate acesta chiar te iubeste, depinde ce relatie aveti, daca tu chiar nu tii la el ci la fostul...
Nu regreta nimic din ce ai facut draga, ca nu ai facut nimic de neiertat, tu poti sa ii spui asa:pai tu mi-ai dat papucii, daca iti pasa de mine atunci nu m-ai fi lasat cale libera catre alt baiat si asta e, am facut-o, daca ma vrei asa bine, daca nu, nu.
Bafta!

6 răspunsuri:
| Dianné a răspuns:

Heihappy Eu in locul tau, mi-as vedea de actualul prieten, uitandu`l incet, incet pe fostul pr. deoarece, doar el a vrut sa va despartiti, nu? Plus ca acum ai mai facut dragoste cu actualu`happy. Gandeste`te, asta e doar un sfathappy.

Pupicikiss

| AlndChocolate a răspuns:

Eu am inteles... dar daca tu te-ai simtit pregatita sa o faci cu prietenul din momentul de fata.nu mai poti da inapoi
eu in locul tau nu asi spune fostului prieten...
daca i-ai zice cred ca te-ar privi cu alti ochi...si nici nu s-ar mai uita la tine, da nici sa nu afle. da mai bine sa nu stie nimeni numai tu si prietenul tau pentru ca ma tem sa nu i bata fostului tau prieten gura.cred:d.parerea mea.succes

| nicolle_9877 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii spui adevarul, iar daca acesta cu care esti acum a fost primul din viata ta, cred ca cel mai bine ar fi sa ramai cu el. poate ca u crezi ca ti la celalalt, dar daca te vei impaca cu fostul, iti vei da seama ca ti la cel cu care esti.gandeste-te ca el a ales asa, iar acum e tarziu, u ai deja o relatie si primul baiat nu il vei uita niciodata...eu m-am despartit acum 3 ani de cel cu care mi-am inceput viata sexuala si il iubesc si acum la fel de mult. e alegerea ta, dar nu da cu piciorul la ce ai.

Răspuns utilizator avertizat
| Claudia_4242 explică:

Nu. De asta de acum nu m-as desparti. uneori ma mai gandesc la fostul prieten... dar. acum daca am facut pasul asta cu actualul prieten nu stiu daca as mai da inapoi. ma gandesc pe viitor

| Claudia_4242 explică:

Multumesc fetelorr :*