| madalina1492 a întrebat:

am fost cu un baiat 2 luni de zile..relatia noastra a inceput pe neasteptate.mi-a spus de la inceput ca ii este frica de o relatie.toate bune si frumoase. dupa o luna a inceput sa imi spuna ca ma iubeste.iar dupa ceva timp mi-a spus sa ne despartim ca nu e pregatit..ca sunt o fata minunata, ma iubeste, se simte f bine LG mine..doar ca nu e pregatit pentru o relatie.il iubesc si nu vreau sa il pierd.ce sa fac? multumesc.

8 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai eu nu ti recommand sa faci nimic! Nu i arata nici decum ca ai fii disperata dupa el! Va profita, si ii vei cadea in plasa pe urma va face ce va vrea cu tine! Probabil asta i stretegia lui de a te face pe tine sa i pici la picioare Eu te sfatuiesc sa fii foarte precauta Mai ales ca nu l cunosti prea bine ..probabil.Lasa l sa se linisteasca Si vei vedea ce va vrea de la tine! Spune i ca i lasi usa "deschisa" Si l vei primii cand va fi pregatit.Incearca sa vorbesti cu el si sa ti povesteasca ce a patit!? Daca incearca sa ocoleasca acest subiect cu siguranta este un simplu borfaslaughing Deci ai grija si precautie maxima ok?
Succes! Sa mi spui ce sa mai intamplat! daca vrei da mi mesaj privat. si iti voi spune pe viitor ce sa mai faci ok?

| madalina1492 explică (pentru VadTot):

In relatiile anterioare. fetele l-au inselat..au plecat cu altii..nu stiu fff bine.

| AlinPlaya a răspuns:

Nu exista asa ceva. Daca te iubeste nu iti spune sa va despartiti. E simplu. Renunta la el, va veni cineva care chiar te va iubi, tu doar trebuie sa vezi cine te iubeste cu adevarat. Ai grija!

| neutrino a răspuns:

Baiatul nu te iubeste, poate nici nu te doreste, pentru ca ii este teama de asa ceva si doreste sa scape de tine. Pentru aceasta el a ales o minciunica frumusica. Asadar, nu mai ai ce face decat sa te retragi din aceasta relatie.

| PassingBY a răspuns:

Dacă face asta, înseamnă că e încă un copil. apropo. câţi ani aveţi?

| madalina1492 explică (pentru PassingBY):

Are 23 de ani..si eu 21

| Auroree a răspuns:

Spune-i ca tu ti la el si ca il rogi din tot sufletul sa incerce relatia >>> daca chiar tine la tine nu te poate refuza happy

| 23Suiram a răspuns:

Dupa 2 luni dragostea lui este mai slaba decat frica de o relatie in care totusi a intrat. Este cel mai convenabil si plin de lasitate mod de a bulversa viata unei fete.Cred ca de fapt el este doar un aventurier. Nu stiu cati ani ai, dar din felul in care scrii inteleg ca esti o fata buna. Ai fost naiva. Nu dispera. Noi fetele suntem mai tari decat isi inchipuie ei. Noi avem vointa care ne da putere sa trecem peste orice.Nu trebuie sa il pierzi, pentru ca s-a pierdut singur.Incearca sa-i arati ca decizia lui iti convine. Daca te iubeste, nu va putea pleca, va simti ca te pierde. Daca nu te iubeste va face o mutra de artist trist si dus va fi, dar cu un mare semn de intrebare in suflet... oare te-a cucerit cu adevarat?