| Ionuca20 a întrebat:

Am fost cu un baiat timp de un an si 6 luni dupa care ne-am despartit pentru ca nu ne mai intelegeam deloc, ne certam tot timpu. In acel timp am uitat putin de el pentru ca nu ne mai lega nici un lucru. El in acel timp a fost in cluburi, discoteci, baruri ca sa se distreze. La un club a cunoscut o fata pe nume Larisa si a inceput sa-i placa de ea. Fata l-a refuzat mereu pentru ca ea stia ca inca tine la mine dupa cat timp am fost impreuna. Daca a vazut ca nu-l accepta m-a contactat din nou, dupa 2 luni. A vrut sa ne intalnim si eu n-am vrut sa mai stiu nimic de el. Intr-o seara mi-a trimis mesaj ca vine la mine fara sa il chem. A venit, am stat si am povestit si mi s-a parut ca s-a schimbat, a fost altfel, mai de treaba. Am mers afara, eu n-am uitat la stele si el a venit sa ma sarute, si ne-am sarutat adica mai bine zis ne-am impacat. Dupa vreo 2 zile el iar a vorbim cu tipa aia Larisa si i-a zis ca s-a impacat cu mine. Ea ne-a dorit sa fim fericiti si ca nu se baga. Azi mi-a zis ca nu mai are nimic cu ea, mai bine zis nu o mai suporta asa mult pentru ca l-a refuzat mereu. El imi spune ca ma iubesti mereu si imi dovedeste in fiecare clipa asta, este sentimentalist, tandru, atent... Si eu il iubesc inca. Acum facem un an si 8 luni impreuna. Si as vrea sa va intreb pe voi daca chiar ma iubeste dupa ce i-a placut de tipa aia Larisa? Oare ma iubeste cu adevarat sau numa asa imi zice sa nu fie singur?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,dupa un an si ceva de relatie,sigur mai are sentimente pentru tine,si foarte puternice,poti sa fi convinsa.
Faptul ca s-a intors la tine dupa doua luni de despartire,tie nu-ti spune nimic?
A incercat orice ca sa-i iesi din cap si din inima.
S-a dus in baruri,in cluburi si in discoteci,incercand sa gaseasca alta,poate te uita.
Putea sa gaseasca alte douazeci si sa fie impreuna cu ele.
Dar,in doua luni a inteles un lucru pe care tu nu-l intelegi-nu te-a putut uita pe TINE!
Daca reusea sa te uite,sa te scoata din sufletul lui,acum nu era langa tine,era cu alta,Larisa nu,ca l-a refuzat,dar gasea alta si alta...
Deci, nu-ti mai fa ganduri negre.
El nu ca nu vrea sa fie singur e cu tine!
E cu tine pentru ca fara tine nu poate!
Ai de castigat daca reusesti sa intelegi lucrul asta!
Si, iubiti-va mult!

| bbubby a răspuns:

Eu nu cunosc toata povestea (decat ce imi scrii tu aici) sau ce e in sufletul tau. eu insa sunt de alta parere indiferent cat de tandru si iubitor e. nu ai mentionat.te a mai cautat in acel timp in care ati stat despartiti? s-a rugat de tine sa mai continuati relatia? daca nu a facut acest lucru nu tine cu adevarat la tine. vezi si tu daca continua sa vorbeasca cu larisa des daca renunta la orice legatura cu ea atunci :-> jos palaria. totusi e deranjant ce a facut si nu merita iertat asa usor

| bbubby a răspuns:

Atunci sti singura raspunsul si acela este ca te iubeste cu adevarat plus ca daca larisa a facut gest inseamna ca poate fi /este o prietena extrem de buna

| Ionuca20 explică:

Bbubby m-a mai contactat de mai multe ori, ne-am intalnit la discoteca a venit m-a pupat, a incercat sa danseze cu mine da nu l-am lasat. Cand am mers la tara m-a asteptat la bus, nici nu stiam ca ma asteapta, seara m-a sunat sa ma duc la sus, nu m-am dus. Si eu am vrut sa-l uit si dar nu am putut. Eu in timp ce nu eram impreuna nu l-am cautat deloc. Cu Larisa nu mai vorbeste des pentru ca ea nu-l mai vrea langa ea pentru ca nu vrea sa-mi faca rau si pentru ca nu-i place de el. Cum v-am mai spus imi dovedeste mereu ca ma iubeste cu adevarat dar pe mine m-a derutat faptul ca i-a placut de ea si s-a intors la mine.