| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat vreo 3 luni d zile si ne-am despartit. ne-am certat cu 2 zile inainte de revelion si el in noaptea de revelion si-a facut pe altawinking de la revelion si pana acum m-a tot cautat dar nu mi-a zis nimic ca ar fi cu altcineva. mi-a zis abia acum o saptamana si am zis ca nu il mai bag in seama... a doua zi m-a sunat de 3 ori: prima data i-am respins apelul si a mai sunat d 2 ori dar nu i-am raspuns apoi daca a vazut ca nu raspund mi-a trimis mesaj "nu te mai sun sa nu te deranjez, o seara buna" apoi l-am sunat eu dupa o jumatate de ora si l-am intrebat de ce ma mai suna daca are prietena, m-a intrebat ce fac si i-am zis ca am fost in oras. Cand a auzit si-a schimbat vocea. a inceput sa zica ca nu mai vrea nimic...ca ma sunase sa iesim afara dar daca am fost in oras nu mai conteaza. I-am zis: daca ai prietena cum sa iesim pe afara? laughingsi cica: si ce daca am prietena? Zic: pai nici mie nu mi-ar placea ca prietenul meu sa se intalneasca cu alta, nu? si a inceput sa rada. I-am zis ca o sa imi iau vodafone, ma intreaba ca, cu cine vb eu pe vodafone?laughing) Ieri am vb pentru ultima data cu el i-am zis sa nu ma mai caute decat daca are vreodata nevoie de mine si il ajut cu cea mai mare placere dar nu asa sa ma intrebe in fiecare zi ce fac ca nu are rost, sa isi vada de prietena lui si-a schimbat vocea si a zis ca daca asa vreau asa facem si nu ma mai cauta. nu stiu daca am facut bine, dar imi face rau sa vb cu el si sa stiu ca are prietena asa ca mai bine prefer sa nu mai vb deloc cu el si sa-l uit.Intrebarea e: de ce credeti ca ma mai cauta daca are prietena? P. S: si tin sa precizez ca ne-am despartit pentru ca l-am prins ca tot vorbea cu fosta lui prietena prin mesaje cica ea insista sa se vada si el nu vroialaughing) vrajeli si plus ca uneori era indiferent si rece cu mine. va rog am nevoie de un sfat

Răspuns Câştigător
| dina05 a răspuns:

Clar baiatu nu te iubeste. Daca a vorbit cu fosta lui prietena e clar ca lucra pe doua fronturi. Acum daca imediat si-a facut prietena asta inseamna ca nu prea ai contat pentru el.

Foarte bine faci. Schimba-ti numarul si nu il da.

Sau o alta varianta thinking Bate-ti joc de el cum si-a batut el de tine. Vorbesti despre un eventual iubit.sau ca te intalnesti cu un alt baiat. Trateaza-l si putin cu indiferenta. Asta il va macina putin big grin

3 răspunsuri:
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna! Bine ai facut! arata-i ca nu esti o fraiera. Si subliniez ce a zis CreolinaFrumusik, nu te lasa asa usor. Gaseste pe altu', mai exista baietiwinking. Viata merge inainte cu persoane noi :X. Si lasa-l, stii cum se spune '' ochii care nu se vad.Se uita'' happy. Bafta, pup:**

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Nu merita.Nu te lasa calcata in picioare de nimeni, haide-ti fetelor sa nu mai fim asa blege.Ei mereu fac ce vor si vin in genunchi la noi stiind ca ii vom ierta dar noi ne dam seama prea tarziu ca aia e calea spre "distrugere si suferinta". Wake up!:*

| Danielaa a răspuns:

Pai. puteai sa ii mai dai o sansa. adica: sa te vezi cu el sa clarifici totul. cum ar fi. nnu stiu. sa. ii spui daca vrea sa va impacati sau din astea. dar si el aree vina lui.acum. tu hotarassti ce faci.