| anonim_4396 a întrebat:

Am hotarat sa-mi fac cont pe acest site pentru a cere un sfat. De ceva timp am inceput sa simpatizez un baiat.Nu cred ca ar fi nimic gresit in asta, doar ca el este mai mare decat mine iar asta nu mi se pare in regula.
Nu il cunosc de foarte mult timp, practic pot spune ca nu stiu nimic despre el, dar mi-a atras atentia intr-un mod diferit.
Initial, nu mi s-a parut nimic special la el, dar comportamentul sau m-a facut sa ma gandesc ceva mai mult la el.
Si cand spun comportament ma refer la faptul ca intr-o zi, incercand sa treaca dintr-un loc in altul, spatiul fiind ingust, a trecut prin spatele meu punandus-i mainile in jurul taliei mele, repetand miscarea si cand s-a intors inapoi. In alta zi eram impreuna cu un amic si am ajuns mai devreme intr-un loc si persoana care era acolo a spus ca trebuie sa mai asteptam pana putem sa intram. Acest baiat care era oarecum seful celui care ne-e spus sa stam afara, l-a trimis inapoi la noi spunandu-ne ca avem voie sa intram si ca "i-a placut de noi".
Nu stiu cum sa procedez, nu stiu ce sa fac sa nu ma mai gandesc la el, va rog, dati-mi un sfat. Am incercat sa spun ca poate doar "mi s-a parut" dar cred totusi ca acest comportament al lui nu a fost unul intamplator.

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cati ani ai tu.Cati ani are el?
CE doresti de la el? Ce crezi ca ar vrea el de la tine?

| neutrino a răspuns:

Stai cumintica in banca ta si nu mai visa la baieti mari. Trebuie si tu sa mai cresti.

| DeDeniisaa a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. daca chiar te place sau ceva o sa faca el primul pas si sa se bage in seama cu tine! :* Oricum multa bafta!