| mihayy98 a întrebat:

Am incercat sa fac o fata sa ma placa.Si acum iese cu cel mai bun prieten. Ce as putea face?

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau nu trebuie sa ia nici o decizie! nu ai voie sa te bagi in viata lui chiar daca iti e cel mai bun prieten! daca esti un prieten adevarat o sa te conformezi si o sa il sustii!winking
aasta este,dragoste cu forta nu se poate! daca fata il place pe el tu nu trebuie sa te bagi!
tie ti-ar placea sa iesi cu o fata si sa vina cel mai bun prieten al tau sa zica mah vezi ca si mie imi place de fata cu care esti tu,nu o lasi sa o cuceresc eu? nu ti se pare un ppic nasol?
eu zic sa incerci sa il lasi [pe prietenul tau sa fie cu ea daca se iubesc, nu ai nici un drept sa te bagi sau sa incerci sa ii desparti si cu atat mai putin sa te certi cu prietenul tauwinking
ti faci cum vrei, e alegerea ta dar eu cred ca pentru o fata nu trebuie sa iti pierzi cel mai bun prieten!

| LeonardRoller a răspuns:

Daca observi ca nu prea se simnte bine cu prietenul tau spune-i ce simnti cu adevarat pentru ea. Daca vezi ca se simnte bine cu prietenul tau, daca esti o persoana buna, sa-i doresti binele si ei si lui, lasa-i impreuna! Mai sunt multe fete pe lumea asta!

| katerina96 a răspuns:

Daca sunteti apropiati, ii poti spune ce simti pentru ea. va intleege si va lua o decizie. la mine a mersbig hug bafta:*

| mihayy98 explică:

Da bun, dar eu i-am zis primul la fata.Si el i-a zis dupa aceea.Dar fata a stiut de undeva ca ii va zice.Si mie a zis ca ii socata (nu credea ca recunosc asta)si imi va da raspuns mai tarziu.Si lui i-a zis da, si mie nu.De mine ii place mai mult ca de el.Prietena ei cea mai buna ma ajuta sa fiu cu ea, si a intrebat-o daca ii place mai mult de el sau de mine.Si a zis ca de mine.

| AlinaaAli a răspuns (pentru mihayy98):

Daca ii placea mai mult de tine,acum era cu tine,nu cu el! deci e clar ca de el ii place! si chiar daca el i-a zis dupa tine, fata a ales si eu dreptul sa fie fericiti! mai sunt si alte fete, lasa sa fie fericiti daca esti un prieten adevarat!