| Dino93 a întrebat:

Bună!
Am întreținut relații sexuale cu iubitul meu acum două zile și sunt puțin îngrijorată să nu se fi întâmplat ceva...Am făcut-o protejat, el și-a dat drumul în prezervativ, după și l-a schimbat și am continuat actul. Există vreo posibilitate să fi rămas însărcinată dacă el a mai continuat după ce a ejaculat punându-și alt prezervativ?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca fiecare dintre cele 2 contacte sexuale au fost protejate prin folosirea prezervativului pe intreaga durata a sexului, adica chiar din momentul primei penetrari a vaginului si pana la terminarea sexului. Raspunsul ramane valabil chiar si in cazul in care sexul a avut loc in timpul zilelor apartinatoare de perioada fertila a ciclului tau menstrual fiindca din descrierea ta reiese ca este exclus si cu totul imposibil sa fi putut ajunge sperma in vagin. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista nici un risc de sarcina, atata vreme cat absolut toate partidele sexuale, au fost protejate de prezervativ.

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista sansa sa ramai gravida.

| Frank51 a răspuns:

Nu exista sanse. Ar trebuii sa se dea medalii pentru folosirea prezervativului in mod corect. Felicitari!

| HiDrag33 a răspuns:

Dacă prezervativul a fost folosit corect nu exista vreo probabilitate sa ramai însărcinată. Numai bine!