anonim_4396
| Anonim întreabă:

Am luat anticonceptionale eram in pauza de 7 zile iar in a 3a zi de menstruatie ( a 4a de pauza) am avut un contact sexual. A doua zi dupa contact am luat o singura pastila ce stiu ca anuleaza efectul anticonceptionalelor. Am facut pauza o zi si am inceput alta folie de anticonceptionale, am inceput sa ma simt rau, am in permanenta stari de voma. Sa fie o sarcina? Ce sa fac sa intrerup folia de anticonceptionale?

3 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Astepti o luna si vei primi raspunsul...natural!

| puimik3 a răspuns:

Ce pastila ai luat care sa anuleze efectul anticonceptionalelor? In mod nomal daca ai luat corect anti. nu ar trebui sa fie vorba de nici o sarcina, poti incerca un test de sarcina, sau poti apela la un medic ginecolog pentru niste raspunsuri mai sigure.Totusi e posibil ca organismul sa respinga anticonceptionalele.(de asta sa ai starea asta de voma)

| gya_7749 a răspuns:

Nu mai stiu exact cum se numeste dar am citit ca anuleaza efectul anticonceptionalelor