| anonim_4396 a întrebat:

Am luat anticonceptionale eram in pauza de 7 zile iar in a 3a zi de menstruatie ( a 4a de pauza) am avut un contact sexual. A doua zi dupa contact am luat o singura pastila ce stiu ca anuleaza efectul anticonceptionalelor. Am facut pauza o zi si am inceput alta folie de anticonceptionale, am inceput sa ma simt rau, am in permanenta stari de voma. Sa fie oare o sarcina? Ce sa fac sa intrerup folia de anticonceptionale?

3 răspunsuri:
| karinamark a răspuns:

Consulta un ginecolog te v-a ajuta. dar totusi continua cu anticonceptionalele.

| lexzor a răspuns:

Din cate vad nu te-ai putut tine de tratament si ai facut sex. Du-te la un medic ginecolog sau la alt fel de medic, si vezi daca esti insarcinata! Si da, daca vomiti esti insarcinata, da nu neaprat!

| gya_7749 a răspuns (pentru lexzor):

M`am tinut de pastile. Eram in pauza in care trebuie sa-ti vina ciclu aia de 7 zile in care esti protejata automat