| CRISTINA2341 a întrebat:

Buna am luat o pastilă de a doua zi(Ellaone), si am dureri in partea stângă, în zona abdominala ca un fel de crampe, din ce cauza?
Multumesc anticipat☺

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai luat-o ca pe pastila Orbit? Pastila de a doua zi se ia doar in cazuri extreme. Du-te la medic sa vezi ce ai.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pot sa existe 2 posibilitati si anume; 1. ) Pastila a fost folosita, administrata cu cateva zile inainte de menstruatie si durerile aparute sa reprezinte de fapt simptome premenstruale; si 2.) Durerile respective pot sa reprezinte reactia adversa a organismului fata de hormonii ajunsi in organism sau durere ori disconfort abdominal (de stomac). In cazul in care durerile continua sa se manifeste mai intens si esti convinsa ca aparitia unor simptome premenstruale ar fi premature, atunci ar fi indicat sa te prezinti la o consultatie ginecologica. Sanatate!

| vocea a răspuns:

Trebuie sa respecti prospectul s-au ce ai zis farmacista fiindca ai putea sa le iei gresit adica pe cea de marti luni si tot asa.

| Stefania975 a răspuns:

Iti recomand sa nu iei anumite pastile pentru ca iti pot face rau.Du-te la un medic si intreaba-l ce poti lua, nu lua de capul tau pastilele.