| Etel1000 a întrebat:

Bună!
Am luat pilula de a doua zi (escapelle) pe data de 25 decembrie. Nu am avut niciun fel de simptome(greață, dureri, sângerări). Ciclul trebuia să îmi vină pe data de 10 ianuarie, dar a venit pe 8. Mentionez ca am fost răcită în aceasta perioada, deci practic s-a dereglat ciclul.
Întrebarea mea e: e posibil ca sangerarile alea de la pastila sa actioneze abia dupa 2 saptamani? Gen nu sunt sigura ca e ciclul, avand in vedere ca am luat pastila si ar trebui sa mi vina mai tarziu + acea raceala
Sunt sanse ca ceea ce mi-a venit pe 8 sa fie de fapt reactia adversa a pilulei?

1 răspuns:
| HazelEyes77 a răspuns:

Da probabil ca sunt efectele pilulei e cunoscut faptul ca deregleaza ciclul menstrual al femeii chiar cateva luni dupa administrare.