| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta, am nev de cat mai multe rasp. Deci: imi place de un baiat din scoala si lui ii place de mine. Sincer as vrea sa fiu cu el, dar nu sunt pregatita momentan de o relatie. Imi place, nu vreau sa pierd ocazia. Acum se intuneca cam repede si nu voi putea iesi prea mult afara. Nu stiu ce sa-i raspund daca intreaba sau bate un apropo. Sugestii va rog. Funda

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ca nu esti disponibila momentan[desi cred ca risti un pic aici pentru ca baiatul poate apela la alta fata intre timp], gandste-te bine daca il vrei sau nu

| neutrino a răspuns:

Amana-l pentru la primavara.

| Dvxy97rulov a răspuns (pentru neutrino):

Cum?

| neutrino a răspuns (pentru Dvxy97rulov):

Ii spui ca pana la primavara nu esti disponibila. Daca te place te asteapta, daca nu, inseamna ca te-a pacalit.

| MatusaGhertrud a răspuns:

Da cati ani ai de nu poti iesi din casa?

| Dvxy97rulov a răspuns (pentru MatusaGhertrud):

| MatusaGhertrud a răspuns (pentru Dvxy97rulov):

Pai eu la 15 ani puteam iesi foarte lejer din casa... vorbeste eventual cu parintii tai spune-le ca iesi cu un tip poate inteleg numa nu le zi asa dintr-o data dale prima oara un apropo si vezi cum reactioneaza. Daca au o reactie buna o sa fie totu ok si nu trebuie sa-ti fie frica de putin intuneric atata timp cat baiatu are grija de tine si te conduce pana aproape de casa. Daca nu sunt de acord ai tai mai bagale ssi tu ceva dume si zile ca mai trebuie sa stai dupa scoala la ceva proiect sau mai ai o ora sau ceva de genu si mai ales daca baiatu chiar te place o sa inteleaga ca nu o sa va puteti vedea foarte des.Nu uita totu se rezuma la tine esti desrtul de mare sa faci diferenta intre bine si rau!