| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat! Am fost cu un baiat 2 ani jumate.Eu am 20 de ani si el 25.Am avut o relatie foarte frumoasa, mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste si a fost mereu alaturi de mine.Problema este ca la inceputul relatiei, eu l-am cam mintit, deoarece nu credeam ca va fi ceva serios si el si-a pierdut increderea in mine.Am avut o relatie foarte tumultuoasa, cu multe despartiri si impacari si la fiecare am suferit foarte mult si l-am implorat sa nu ma lase.Eu sunt singura la parinti si de multe ori sunt foarte egoista, chiar fara sa-mi dau seama.Astea sunt motivele care l-au facut sa se desparta definitiv de mine, dupa ce, in ultima luna ne-am indepartat foarte mult.Stam in chirie.Ne-am mutat dintr-un apartament in altul si vom sta tot impreuna un an.(apartamentul nou l-am ales tot eu fara sa tin cont de parerea lui, fapt care i-a pus capac). Eu stiu ca am gresit foarte mult fata de el, dar il iubesc foarte mult si chiar daca de fiecare data l-am suparat cu ceva, nu l-am mai mintit, nu am facut in nestiinta lui ceva ce l-ar putea rani. M-am rugat foarte mult de el, ca de obicei, sa nu ma lase, sa-mi mai dea inca o sansa dar a zis ca nu mai exista asa ceva si ca merita ceva mai bun decat mine, ca nu ii plac fetele fara personalitate, ca sunt proasta, ...etc si ca nu o sa se mai impace niciodata cu mine. Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.Merit.Vreau doar sa-l fac sa se impace cu mine.Il iubesc foarte mult. El a zis ca nu mai simt nimic pentru mine si sa fim amici.Eu nu pot sa fiu amica cu el ca imi crapa sufletul de durere, doar cand se uita dupa alte fete ...nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa vina cu tipe in casa.Astazi l-am hartuit cu rugamintile mele.Acum doarme in celalalt apartament doar sa nu stea langa mine, sa nu-l mai bat la cap.Nu vreau sa-l bat la cap, nu vreau sa-i fac rau dar nu vreau sa-l pierd. Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Nu te mai ruga de el, chiar daca ai gresit. nu cred ca vina a fost a ta de fiecare data.

2 răspunsuri:
| bebin a răspuns:

Eu cand eram pusti si aveam prietene aveam o vorba: decat se o schimbi, mai bine cauti alta. Exista personalitati compatibile pentru fiecare dintre noi, dar tie iti trebuie un baiat cuminte, dresat, ca un catelus. Eu cred ca chiar daca iti va mai da o sansa tu tot o sa dai gres. De ce as putea crede altfel? eu sau el. Pune-te in locul lui. Nu e vina ta; asa stii tu sa iubesti.dar poate nu e dragostea pe care o cauta el. Deci, parerea mea, i-ati adio! E dureros dar e sanatos: si pentru tine si pentru el. Ca sa iti fie mai usor scapa de toate elementele din viata ta care le-ati impartasit.de ex acel apartament in chirie. Muta-te

| bebin a răspuns:

Vad ca ai apreciat un raspuns care iti da dreptrate in relatia ta.adevarul doare nu-i asa? O sa iti amintesti de vorbele mele la urmatoarea relatie, sau la urmatoarea sansa. Succes