| Libelula45 a întrebat:

Bună, am mare nevoie de un sfat.joi se face o saptamana de când m-am despărțit de iubitul meu Adelin din cauza unor chestii urate cei drept din trecutul meu pe care le-a aflat.Eu i-am zis absolut tot pentru ca am vrut sa fiu sincera cu el....Mai era și chestia ca mă considera o persoana fără personalitate și orgoliu deoarece știe când am suferit în vechea relație și tot nu puteam pune punct și la deranjat..Cu fostul meu iubit am stat 3 ani și dești nu mai mergea nu am curajul sa mă despart de el pana l-am cunoscut pe Adelin.la un moment dat din cauza faptului ca fusesem cu el 3 ani m-am despărțit de Adelin și m-am întors la el. dandu-mi seama ca nu e bine m-am împăcat cu Adelin pana acum când chestiile astea am văzut ca l-au afectat și sa despărțit de mine.Îmi e greu fără el și vreau sa vorbesc cu el,vreau sa ne împăcăm pentru ca simt ca o sa îl pierd definitiv (noi mai vorbim și ne vedem dar nu e ca inainte pot spune ca suntem ca amicii),mă gândesc ca dacă nu ar mai vrea sa audă de mine nu ar mai ieși cu mine și ca poate așteaptă sa fac un pas, dar nu știu tocmai ăsta e ideea ca nu vreau sa mă considere slaba pentru ca a zis clar ca nu vrea o fata așa. La început i-am explicat ca m-am explicat ca m-am schimbat și ca nu vreau sa îl pierd dar nu a vrut.Ce sa fac? Îmi e greu fără el, nu vreau sa il pierd dar în același timp vreau sa îi arat ca mă pot schimba și ca nu sunt slaba.Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu iubetsi pe nici unul din ei, vrei doar sa-i posezi!
Plimbatul d ela unul la altul confirma ca nu-ti pasa decat de propria persoana si de cineva care sa aiba grija de tine si cum cineva iti acorda atentie, cum fugi la el, parasindu-l pe celallat.
La un moment dat, baietiis e vor plictisii de tradarea si joaca asta imatura si egoista pe care o practici si te vor abandona amandoi.
Sfatul meu este sa-ti cauti un al treilea si sa incepi o realtie serioasa cu el, ca pe astia doi i-ai terminat.

| Libelula45 explică (pentru Violleta2022):

Tocmai,ca nu mă plimbam de la unul la altul, s-a întâmplat odata iar eu am rămas cu Adelin, am spus chestia asta deoarece astea sunt motivele care l-au supărat...Dar în prezent nu am mai avut niciodată legătură cu celălalt băiat.

| mihai69 a răspuns:

Mai sunt băieți pe lume...

| WaterDrop a răspuns:

Este nehotarat si se gandeste ca a gresit.Pare foarte nesigur pe el, din moment ce l-a deranjat atat de mult trecutul tau.Nu ar fi trebuit sa-i pese de asa ceva, el fiind barbatul din viata ta prezenta si viitoare.Nu`ti pot zice ce sa faci, nu vei fi capabila de asta, insa gandeste`te bine cat de mult il vrei inapoi pentru ca nu va putea sa mai aiba niciodata incredere in tine iar asta ii va influenta alegeriile pe viitor.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cu siguranta inca te iubeste si de aceea inca isi petrece timpul cu tine. Tu esti cea care trebuie sa l convingi ca ai vorbit serios, ca te ai schimbat. Fii ferma. Nu poti sa alergi dupa doi iepuri ca nu prinzi niciunul intelegi? Chestia asta cu azi te aleg pe tine maine pe celalalt l au ranit si pe buna dreptate. Si tu ai fi fost cu siguranta... in locul lui. Trebuie sa i arati ca esti alta fata si cu timpul daca tine la tine isi va recapata increderea si va veti impaca. Nu l presa dar nici nu te fa ca ploua.Trebuie sa i spui si lui lucrurile astea si sa vezi reactia lui.

| kandaraki a răspuns:

Depinde ce chestii a aflat, daca sunt grave atunci e rau pentru tine.
nu trebuie sa faci nimic, sa te linistesti si sa iti cauti de viata! fara el