| C26 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. De niste sfaturi :* Am stat cu un baiat 4 luni, a fost singurul care l-am iubit cu adv, si langa care am invatat sa iubesc, si am invatat ce e aia o relatie serioasa.Intr`adevar nu am stat asa mult cu el, dar cu el a fost altceva.Am avut atatea momente frumoase impreuna.Dar s-au intamplat si lucruri urate intre noi sad ne-am despartit de aproape 3 luni, in astea 3 luni nu am mai avut ochi pentru alt baiat, si nici nu am.Nu mai sunt atrasa de nici un baiat, sunt mai mereu trista. Cand ne-am despartit am incercat sa ma dau de partea unui prieten de`al lui sa vorbesc cu el, sa pot sa aflu ce face el in fiecare zi cand nu e cu mine.Baiatu` asta era "prieten fals" cu fostul meu iubit.mi-a spus foarte multe lucruri adevarate despre el, si imi zicea ce facea el in fiecare zi, nici macar nu aducea aminte de mine el sad Nu stia cum sa vorbeasca cu mai multe fete, sa le cucereasca, sa intre intr-o relatie. Am ales sa nu mai stau cu niciun baiat in speranta ca poate intr-o zi ma va cauta, si isi va da seama ca nu am meritat sa-mi faca asa..Plus ca eu imediat ce ma despartisem de el, vorbisem cu o fata cu care vorbea el, si urma sa se duca la ea s-o cunoasca happy. Iesise urat intr-e noi.Cu amenintari, chestii urate crying Intr`un final n-am mai suportat sa aud atatea lucruri despre el, si am decis sa-l caut si sa-mi calc pe orgoliu, chiar daca eu nu aveam nici o vina si el a fost de vina, am ales sa ma injosesc in fata lui, pentru ca el mereu cand gresea tot pe mine ma gasea vinovata, si ca sa fie bine eu imi ceream scuze sad si faceam totul ca sa ne impacam..Nu mai zic ca in astea aproape 3 luni incercam tot felul de chestii ca sa aflu despre el, sa vad daca se mai gandeste la mine etc. Iar acum dupa aproape 3 luni, l-am cautat si vorbim iar. sad Este foarte rece cu mine, se vede ca nu mai tine la mine. Vorbeam mai mult pe facebook acum. Si el nu prea ma baga in seama..Mai mult il bagam eu. Pe 28 luna trecuta a fost ziua lui, si ne-am intalnit, era atat de fericit ca m-a vazut m-a luat in brate ma pupase m-a mangaiat happy. Nu puteam sa stau fara sa vorbesc cu el, si m-am gandit sa-l bag pe facebook offline ca sa nu-l mai vad. Dupa cateva zile de la ziua lui nu am mai vorbit, si ma baga in seama, mi-a spus ca vrea sa ne vedem sa vorbim.Ne-am intalnit intr-o seara am vorbit, i-am spus toate chestiile care le aflasem despre el, unele le-a recunoscut altele zicea ca nu-s adevarate sad In seara aia ma tot lua in brate, ma pupa (pe frunte, pe obraz) ma mangaia..Si mi-a zis sa ca vrea sa ramanem prieteni buni, pentru ca nu putem sa o mai luam iar de la capat pentru ca sunt 12 ani diferenta de ani intr-e noi sad e chestia ca prietenii lui nu ma vor, si unii din ei se baga aiurea. De atunci am inceput sa vorbim zi de zi, ma cauta zi de zi, vorbea frumos, mi-a zis ca vrea sa ma vada fericita, ca nu mai sufar. Glumeam unu cu altu, mai ne spuneam vorbe frumoase sad El imi zicea tot ce facea in fiecare zi.Pana acum 2 zile i-am scris un sms si i-am spus ca inca mai tin la el, si ca ii multumesc ca a apurut in viata mea, si chiar daca nu o sa mai fim impreuna niciodata, vreau sa raman prietena buna cu el..In fine i-am scris mai multe in seara aia, si cand a vazut mesajul mi-a zis ca tot ce i-am scris e foarte frumos, si apoi a inceput sa-mi spuna de chestiile urate care au fost intre noi atunci cand ne-am despartit, ca tot zice ca am incercat ca sa ii fac rau, ca l-am facut pe la spate.I-am explicat ca tot ce am facut de m-am dat pe langa prietenul ala a lui a fost ca sa aflu despre el, pentru ca imi pasa de el sad si nu intelege. spune ca din cauza asta s-a racit de mine pentru ca l-am dezamagit ca nu se astepta.e chestia ca nu stiu ce vede el rau in asta zice ca l-am vorbit de rau pe la prietenul ala a lui, dar eu tot ce am facut era sa aflu despre el, si trebuia oarecum sa ma dau de partea aluia ca sa pot sa aflu sad azi asteptam sa ma bage in seama, dar nu m-a bagat deloc.si l-am bagat eu, i-am spus ca asteptam sa ma bage el in seama, si el mi-a zis "dc astepti sa te bag doar eu, daca vrei sa vorbesti cu mine ma bagi si tu" sad si nici nu mai mi-a raspuns..se schimba imediat..nici nu-l mai inteleg. sad oare ce vrea? oare mai tine la mine? cateodata sunt zile cand vorbeste asa frumos cu mine, si imi arata ca ii pasa de mine. si alte zile cand imi schimb parerea imediat ca vad nu da 2 bani pe mine, ca nu-i pasa crying eu nu stiu ce sa mai cred, intr-adevar diferenta de varsta intre noi e foarte mare e de 12 ani, poate si din asta nu mai vrea sad dar acum nu stiu.el nu mai sta cu nimeni acum, as vrea sa-l am din nou dar e un barbat foarte dusmanos, si orgolios, are impresia ca toata lumea vrea sa-i faca rau. Eu il iubesc foarte mult, a fost singurul pe care nu l-am uitat dupa atata timp sad ce sa fac? ma doare foarte tare cum se poarta cu mine, si as vrea ca sa inteleaga ca nu conteaza prea mult varsta atata timp cat iubesti pe cineva sad Cu toate ca am auzit multe despre el si fostele lui iubite, cum ar fi ca nu e de drum cu el, dar nu stiu..simt ca e o parte din mine, am facut multe pentru el, si l-am iertat de multe ori sad L-am intrebat daca mai simte ceva pentru mine si mi-a zis sa nu incep cu din astea, ca doar el stie si nu vrea sa-mi zica crying Off..Imi este atat de greu..Am nevoie de niste sfaturi de la voi sad Orice sfat imi va prinde bine. Va multumesc din suflet sad

5 răspunsuri:
| blueheart a răspuns:

Cand iubesti pe cineva cu adevarat NU poti fi doar prieten/a, oricat vei incerca. Daca pentru el nu a fost iubire poate sa faca acest lucru. Daca tu il iubesti nu il vei vedea niciodata ca pe un prieten.
Nu diferenta de varsta face diferenta ci iubirea care este sau nu este.
Pentru mine nu a contat niciodata cate prietene a avut. A contat sa fie cu mine cat a durat relatia. Trecutul este trecut. Fiecare are un trecut al lui. Important este sa nu traiesti in acel trecut pentru ca nu vei putea fi niciodata fericit in prezent.
Daca va vrea sa fie cu tine cu adevarat si daca te iubeste va face orice pentru a te aduce inapoi in viata lui. Dar nu accepta statutul de prietena. iti va face doar mult rau si doar tu vei suferi. Iti vorbesc din propie experienta.
Ai grija de tine si nu uita:ai o singura viata. Traieste-o frumos, daruieste iubire si vei primi la randul tau. Succes! happy

| kzd a răspuns:

Se joaca cu tine.

| SweetCandy29 a răspuns:

Buna..eu am impresia ca el se cam joaca cu tine. Uita-l, crede-ma este mult mai bine sa-l uiti. Nu ai observat? El vorbeste cu tine numai cand,, are chef " sad. Sunt de acord cu tine, varsta nu conteaza, el s-a folosit de asta, daca intr-adevar conta varsta nu ar fi stat cu tine nici prima oara. Indragostes-te de altcineva, sunt multi baieti care doresc sa te cunoasca. Trebuie sa intelegi ca el,, doar s-a jucat cu tine " chiar daca este dureros. Arata-i ce-a pierdut! Sper ca ti-am fost de folos! :* Pa-pa! big grin

| C26 explică (pentru SweetCandy29):

Cred ca ai dreptate, asta am zis si eu ca el doar s-a jucat cu minestraight face Iti multumesc mult pentru sfat, si ca ai avut rabdare sa citesti ditamai` romanu`hee hee blushing Te pup >big grin

| SweetCandy29 a răspuns:

Cu placere, draga mea! :* Ma bucur ca ti-am fost de folos big grin. Acum sper ca sti ce ai de facut tongue.