| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de ajutorul vostru. E vorba de cea mai buna prietena a mea.Aseara am iesit afara eu, cea mai buna prietena a mea, sora ei, iubitul surorii ei si inca doua fete(dupa au mai venit doi amici). Prietena mea tocmai s-a despratit de iubitul ei si aseara a cunoscut un tip, iar accesta a inceput sa se dea la ea, au vorbit cat au vorbit apoi s-au indepartat de noi(de "grup"big grin)ca sa "se cunosca mai bine". Dupa ce au plecat cei doi sa vorbesca iubitul surorii prietenei mele a inceput sa ne povesteasca despre acel tip(pentru. ca noi nu-l cunosteam si l-am intrebat pe el despre acel baiat). Ne-a spus ca a stat 1an si 2 luni in inchisoare(motivul:ca l-a ranit pe unu cu un cutit-e bataus tipu'), ne-a spus ca-l cunoste foarte bine si ca din prima seara nu da' din a doua o f**e, ca e golan si ca dupa ce-si face"treaba" o lasa.Eu am foarte multa incredere in iubitul surorii prieenei mele pentru. ca m-a mai ajutat pe mine intr-o problema(tot legata de un baiat)si pe prietena mea la fel.Fostul iubit al prietenei mele a dizvirginat-o(a facut-o cu ea o singura data)iar dupa a parasit-o, acest baiat in care am eu incredere a "avertizat-o" pe prietena mea in legatura cu fostul'(ca o va dizvirgina si o va lasa), insa ea nu l-a ascultat si nici pe mine nu m-a crezut cand i-am spus ca s-a dat la mine.Acum problema e ca nu stiu cum sa o conving pe prietena mea sa nu fie impreuna cu acest tip pentru. ca e periculos si dupa tot ea o sa sufere daca nu ma asculta(deja sunt impreuna cei doistraight face). Cum sa-i explic ca acest tip nu-i de ea?
Va rog ajutati-ma pentru. ca nu vreau sa o vad ca suferasad

7 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Spune-i direct şi mai spune-i că şi data trecută ai avut dreptate si ea nu te-a crezut. Chiar crede că spui vorbe-n vânt?

FantaSZy.

| andreeasim1 a răspuns:

E grava situatia! Iar daca ea e prostuta si nu deschide ochii nici a2a oara. e si mai grav. Explicai cum sta situatia, ca a stat in inchisoare 1 an, si ca trebuie sa il cunoasca destul de bine inainte de a fi iubitul ei si in plus sa il cunoasta si mai bine inainte sa se culce.pentru ca nu uita exista anumite boli care se pot lua! TAKE CARE!

| Mirela a răspuns:

Iao deoparte pe ea si pe prietenul acela [al vostru]nu iub. ei. si spune-i sa-i spuna exact ce ti-a zis tie cand aceasta era plecata cu acel baiat, ca nu cumva sa creada ca esti geloasa pe eaoh go onchestii d.astea. daca nu te asculta insmn ca nu are incredere in tine, si las-o daca zice ca nu vrea sa se desp sa vada cand o sa ajunga ala so **** o sa vina tot la voi happy

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Eu am 14, iar ea 16(suntem verisoare si sora ei 17).:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i in fata... Daca se va enerva, tu las-o, doar spune-i in fata si isi va da seama apoi ca ai vrut sa o ajuti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mah in primul ran sa nu. i spui ca tipul nu e de ea pentru ca o sa creda ca esti geloasa pe ea si din astea, ceea ce nu cred ca vrei, povestest. i tot ceea ce ti. a spus iubitul surorii ei si bine inteles ca nu va crede, pentru ca este orbita de iubire, frate stiu cum e ca si eu mai sunt asa uneori happy dar incearca sa o lasi in pace daca nu vrea sa inteleaga si ofera. i umarul tau daca o sa fie suparata dupa ce o va parasi ca si celalalt iubit al ei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mah in primul ran sa nu.i spui ca tipul nu e de ea pentru ca o sa creda ca ejti geloasa pe ea si deastea, ceea ce nu cred ca vrei, povestest.i tot ceea ce ti.a spus iubitul surorii ei si bine inteles ca nu va crede, pentru ca este orbita de iubire, frate stiu cum e ca si io mai sunt asa uneori happy dar incearca sa o lasi in pace daca nu vrea sa inteleaga si ofera.i umarul thau daca o sa fie suparata dupa ce o va parasi ca si celalalt iubit al ei