| Individul a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru sad.
Imi place foarte mult de o fata, ne cunoastem mai de mult, vorbim zilnic pe net sau la telefon, Problema e ca in urma cu cateva saptamani ea sa despartit de prietenul ei care o insela, Eu i-am fost alaturi si i-am dat sfaturi cat de cat. Mi-a multumit, imi spunea ca sunt de treaba so ca am ajutat-o sa treaca peste acea perioada. De atunci vorbim din ce in ce mai mult...
In urma cu cateva zile am fost invitati amn2 de catre un prieten comun la un majorat. Am stat unu langa altul la masa, am dansat impreuna, ne-am plimbat, am vorbit tot ce ne venea, radea, era bine dispusa. Dupa care eu i-am spus ce simt pentru ea... aici incepe problema, ea mi-a spus ca intr-adevar si ea tine foarte mult la mine, ca sunt de treaba, dar nu poate sa fie cu mine din cauza ca a fost ranita de ultima relatie si nu vrea ca prin asta sa ma raneasca si pe mine. M-a rugat sa ramanem prieteni la fel de buni ca inainte, dar nu mai mult. Cu toate ca m-am sumtit groaznic dupa ce am auzit lucrurile astea, la cum se comporta cu mine, ma gandeam ca poate si ei ii place de mine. Am continuat sa vorbim si dupa asta cu toate ca ma simteam aiurea, am incercat sa evitam cat se poate subiectul asta Ce pot sa fac sad chiar imi place de ea, si i-am spus ca nu vreau sa grabesc lucrurile si o sa ii fiu alaturi indiferent de ce probleme ar mai avea referitor la fostul dar tot nu vrea sa fie cu mine. Ce poat sa fac? Va rog help...

1 răspuns:
| AngelaMatache892 a răspuns:

Draga Individul,
Ea este foarte fragila in acest moment da-i timp, fi langa ea si asteapta pana cand simti ca este mai deschisa la subiect. Poti sa incerci sa mai vorbesti cu ea, sa ii spui ca tu nu esti ca tipul anterior si ca vrei doar sa ai grija de ea, sa o protejezi. Fi sincer si rabdator, asta este ce vrea fiecare fata big grin