| Hated a întrebat:

Buna ! Am nevoie de ajutorul vostru va rog din suflet !

Nu stiu cati o sa ma intelegeti dar nu il mai vreau ! Nu pot sa il mai suport, daca ieri traiam doar pentru el, il iubeam ca pe ochiii din cap, simteam cum innebuneam cand ne certam sau nu stiam nimic de el, azi nu vreau nici sa il mai vad ! Stiu ca ma iubeste dar cat e de bun, atat e de nenorocit la propiu ! De cateva zile s-a schimbat, nu stiu de ce, stiu sigur ca nu are pe alta, dar i-am suportat prea multe si numai pot ! Numai rezist ! Vreau sa il las, dar numai cand ma gandescsad o iau raznasad . Stiu cat de rau e fara el sad dar nici asa nu stiu cat s-o mai tin. Aflu din ce in ce mai multe chestii pe care nu le stiam si care ma deranjeaza grav, nu inteleg ce si cum pentru ca nu imi spune dar pe el il doare in ... Nu ma mai inteleg cu el deloc, oricat as vorbii cu el cum faceam odata, oricat as incerca sa ii explic nu intelege, nu vrea. Spuneti-mi cum sa fac.sa imi fie mai usorsad , l-as lasa dar sufletu are nevoie de el. Ce sa fac? crying Momentam incerc sa fiu cam la fel ca el dar nu il intereseaza, el pentru ca cica e superior mie nimic din ce face nu e gresit, mereu are dreptate ! Nu ma mai suna cand se trezeste sad, ceea ce era imposibil pana acum, nici nu stiu de cand nu a mai facut asta, nu ma mai suna inainte sa adoarma. Imi spune ca a avut treaba si nu stiu de ce s-a apucat si a adormit. Minciuni ! Comportament total aiurea, n-are pic de respect sau rusine fata de mine ! Spune lucruri care nu le-a mai spus vreodatasad. E total schimbat...numai.e al meu ! Ajutor sad !

5 răspunsuri:
| BambiSd a răspuns:

Desparte-te de el! Spui ca este greu fara el, dar totusi nu iti este frica sa recunosti ca nu il mai suferi. Faptul ca nu-l mai accepti e destul ca sa ii dai papucii. Nici o femeie/fata nu merita sa fie batjocorita de nici un barbat/baiat sau sa fie tratata in mod necorespunzator.
El spune ca iti este superior? Asta e un factor grav pentru ca sincer femeia intodeauna este superioara unui barbat. Practic acest om te calca in picioare, si considera ca e corect ce face pentru ca poate s-a plictisit de tine.
Stiu ca e greu, dar crede-ma, mai tarziu o sa fie si mai greu daca nu te desparti de el acum. Sunt multi baieti pe planeta, ai de unde alege.
Nu este greu de luat o decizie daca stii sa spui NU.
Bafta!

| PastilluTsaaa a răspuns:

Incearca sa pui in balanta sentimentele pe care le simti cand iti arata indiferenta etc. si sentimentele pe care le ai simtit cand ai fost despartita de el. Si vezi ce doare mai tare.
Baieti sunt destui. El nu mai este al tau. Treci la urmatorul!
Este cineva care inca te asteapta. Si daca te desparti de el. prietenii si/sau iti vor fi aproape love struck! Nu esti singura pe lume! :*
Sper ca am ajutat! love struck

| StorrY a răspuns:

Draga in cazul acesta tu pur si simplu te-ai saturat de un baiat ca el. si chiar daca il iubesti uneori trebuie sa suferi pentru ati fi mai bine. eu una as vrea sa-ti zic : lasa-l ai un viitor in fata nu e el unicul baiat de pe glob tu pur si simplu uita-l si daca asta-i greu pentru tine doar impacate cu gindul ca numai e al tau. cred ca o sa-ti fie de ajutor. apropo el are nevoie de un repaus tu doar lasa-il.

| Danu6ka a răspuns:

Salut imi pare rau ca treci si tu prin asa situatie acum o luna inebuneam si eu dupa un baiat dar el era indiferetn absolut ii suportam toate nebuniile absolut toate dar pina cind am inteles ca nu tine la mine asa cum tin eu la el si am inceput sa mi-l scot din cap cu greu dar incerc si stii e mai bine fara el caci viata e frumoasa si baieti mai sunt si mai buni ca el care ma vor pretui pe mine si care vor fi gata sa faca totul pentru mine, pe tine te-as sfatui sa faci acelasi lucru iti va fi greu dar mai bine iti va fi fara el si fara suferita si secrete oribile, stiu iti sfatuiesc un lucru tare greu dar noi fetele suntem de 1000 ori mai puternice moral decit baietii si incearca incetul cu incetul sa uiti de el sa nul suni tu prima sa nu-i scrii tu prima ect, sper ca la tine sa fie totul ok as dori sa tinem legatura in pofida faptului ca am trecut ambele prin asemenea evenimente si as vrea sati fiu aproape.succes

| DouăPuncteParanteză a răspuns:

Spune-i ca l-ai vazut cu alta fata si daca zice ca ii pare rau spune-i ca relatia voastra nu poate sa continuie asa doar cu minciuni...si daca vrei sa mai fim impreuna nu fii un nesimtit
.dar in nici un caz sa nu`ti traca prin cap sa ii zici ca il placi ca dupa te are la mana. funda pls