| ShockyPunk a întrebat:

am nevoie de cateva sfaturi, eu am ramas in pana de idei.straight face
Deci.Sunt cu un baiat de o saptamana, si, desi nu il cunosc prea bine, il plac foarte mult.
Problema e ca nu prea avem timp unul de celalalt, decat in weekend, si parintii mei nu prea ma lasa sa ies afara dupa ce vin de la scoala.Si de cele mai multe ori, el insista sa vina sa ma vada dupa ce termin orele, dar stau cam 10 minute cu el.
Am stat si m-am tot gandit cum as putea sa imi fac mai mult timp, am iesit inainte de ore, ca sa stau cu el. Mi'am mintit parintii ca stau afara putin cu o prietena, si de fapt am stat cu el.Intr'o zi am intarziat 30 de minute (trebuia sa fiu la 7 acasa, si am venit la 7.30) m-am certat cu ai mei din cauza asta.
Cand a venit weekendul, in sfarsit, am crezut ca o sa il petrec pe tot alaturi de el si de ceilalti prieteni ai mei.Ideea e ca prietenii mei il considera antipatic, iar lui ii e cam greu sa se integreze cu ei, si am observat ca nici nu prea vrea. Dar am vorbit cu prietenii mei, si mi'au zis ca o sa incerce sa il accepte.
Vineri, dupa ce am scapat de la scoala, trebuia sa ma intalnesc cu el la ora 5. El nu a venit, nu raspundea la telefon. L'am asteptat cam 30 de minute, iar apoi m-am dus sa ma intalnesc cu cativa prieteni.Cam pe la 6.30,cand eu trebuia sa plec, a ajuns si el. dar nu prea i'am zis nimic, pentru ca de cele mai multe ori ma pierd cand sunt pe langa el.In schimb, a vorbit o prietena de-a mea cu el (care il cunoaste de vreo 2-3 ani), iar el parea indiferent la orice ii spunea ea. A zis ca a plecat la un prieten si nu avea telefonul la el.Nu am putut sa fiu suparata pe el din cauza asta, asa ca l'am iertat, chiar daca nici nu si'a cerut scuze.
Urmatoarea zi,(sambata), eu am plecat la ziua unui prieten la care era invitat si prietenul meu. L'am intrebat daca vine si el, si imi tot zicea ca "nu stie", si incercam sa vorbesc cu el despre asta, dar el parea indiferent, simteam ca vorbesc singura, iar el schimba subiectul mereu. I'am zis ca "ar putea sa recunoasca ca are alte treburi si nu are timp", dar degeaba.Nu spunea nimic.straight face
Deci m-am dus doar eu la ziua acelui prieten. Iar prietenul meu nu a dat niciun semn de viata toata ziua, iar seara eu nu am putut sa stau pe mess ca sa vorbesc cu el.
Am impresia ca ma evita, ca nu vrea sa stea cu mine, si imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand ma gandesc ca eu ma zbat ca sa imi fac cat mai mult timp pentru el, iar lui nu ii pasa.Cat timp sunt la scoala (de luni pana vineri), el are tot timpul sa iasa cu prietenii lui pe care eu nu ii cunosc, si macar in weekend ar fi bine sa isi faca timp pentru mine.
Nu stiu ce sa fac.credeti ca mai are vreun sens relatia asta? Avand in vedere ca suntem impreuna de o saptamana,(iar el a inceput relatia asta, nu eu.)ar trebui sa ii mai las timp sa vad cum se comporta in continuare? Imi zice ca ma iubeste de multe ori in fiecare zi, dar nu prea o arata.
Eu sincer nu as vrea sa renunt la el, pentru ca m-am atasat destul de mult de el, si, initial am crezut ca si el simte la fel.Nu il cunosc prea bine, dupa cum am zis, si el nu e o persoana care se descopera prea usor.Tocmai de asta ma gandeam ca ar fi bine sa ii mai dau timp. Cel mai dureros lucru este ca nu pot sa vorbesc cu el, si simt mereu ca imi ascunde ceva.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Thanks :-

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De iubit, nu te iubeste, sa fii tu sigura! E mult prea devreme.Plus ca nici nu-si da silinta sa te cunoasca!

Sunt 2 variante: ori e retras si foarte timid,ori relatia il lasa rece (poate asa e el intr-o relatie sau sta la vrajeala cu tine).

Tu sti care e raspunsul, insa, un sfat bun e sa nu mai pui suflet asa repede!

3 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck
Se pare ca relatia e la inceput.Voi 2 va descoperiti! Deci perioada de inceput ar fi trebui sa ve-o petreceti cat mai mult timp pentru a va atasa foarte mult!
El avand libertate din partea parintilor si tu nu deja se va plictisi de tine!
Pt ca, cand el are timp tu nu ai1
Baietilor nu le plac fetele ge :"conduse de parinti"...adora fetele rebele pe care se pot baza!
Trebuie sa stay cat mai mult timp cu el pentru a se indragosti de tine, pentru a te descoperi!
Tu nu ai facut acest lucru de la inceput ...si acum se suporta consecintele!
Sfatul meu ar fi: sa incerci sa discuti cu el si sa spui ca asta esti. Acestia sunt parintii tai, strikti asa cum sunt ei!
Spune-i ca ti la el, dar daca el nu te poate accepta asa cum esti ...ar trebui sa rupeti relatia!
Nu are rost sa suferi de ignoranta lui,,,love struck

| PinkTerror a răspuns:

Toata lumea ascunde cate ceva insa...

el nu vorbeste cu tine, nu il intereseaza amici tai nu il intereseaza situatia ta de acasa si iti zice te iubesc dupa o saptamana...

nu te lasa pacalita de asa ceva si in plus daca prieteni lui sunt o parte atat de importanta in viata lui si tu nu i-ai cunoscut atunci nu esti prietena luihee hee esti o prietena iarta-ma ca iti zic dar sa spui doua cuvinte nu e greu pentru unii. poate ca trebuie sa iti treci un pic prin filtrul gandirii si sa vezi daca nu cumva tu te-ai atasat chiar de misterul asta care il inconjoara...

si daca dupa ce te-ai gandit bine si simti inca ca nu vrei sa te desparti de el cheama-l la tine si spune-i in fata ca simti ca nu se implica suficient in relatie si vezi ce spune.
Have Fun

| 00bytza00 a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi de ce te ignora, daca iti spune ca nu te ignora doar ti se pare )ii propui inca o intalnire de parca nu s-a intamplat nimic, vezi cum se comporta, si daca te ignora pe tot parcusul intalnirii(te risti putin) ii spui ce ai pe suflet si ca nu vrei sa renunti la el si intreaba-l daca are pe alt cineva(daca spune ca nu are pe alt cineva ca te inseli total despre el...in momentul ala eu m-as desparti de el)