| Ninuka a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi va rog.Am o relatie cu un baiat minunat, un baiat care ma sustine si ma intelege in toate,care a renuntat la multe lucruri pentru a fi cu mine.Tin sa mentionez ca avem o relatie destul de serioasa, ca ne intelegem foarte bine si ca avem multe planuri, chiar ne dorim sa ne mutam impreuna. Poate va intrebati unde este problema, ei bine problema este la parintii mei ca nu sunt de acord cu relatia mea si cu el, am mereu certuri cu ei acasa si mai toate certurile se sfarsesc prin a-mi spune "desparta-te de el". Nu-l vor absolut deloc imi spun intr-una ca nu ma merita si sa imi gasesc ceva mai bun, cum sa fac asta deca pentru mine este cel mai bun? Ii deranjeaza faptul ca este mai mare ca mine, ca nu este din Bucuresti si ca sta cu chirie, doar ca ei nu stiu viata lui si nu stiu ce are el la el acasa. (Tin din nou sa mentionez ca intre noi este o diferenta de 9 ani (eu 20 el 29) ).Nu stiu ce sa fac m-am saturat de atatea certuri, de atatea acuzatii, de felul in care vorbeste despre el. Vreau sa plec de acasa, sa plec cu el la el acasa si sa ne facem o viata impreuna, doar ca nu stiu cum sa procedez ca nu vreau sa- mi pierd familia si nici sa am o relatie urata cu ei.Voi cei care probabil ati trecut prin situatii asemanatoare ce ma sfatuiti?sad cum sa procedez? cum sa ii fac sa inteleaga si sa nu ma mai cert cu ei?

7 răspunsuri:
| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Ce ar fi sa te intrebi ce se va intampla daca parintii tai au dreptate? Amana "evenimentele".

| alinuta1994 a răspuns:

Cred ca solutia ar fi sa faceti o cina impreuna cu familia ta si cu el, spune-i sa vorbeasca cu ei despre sentimentele lui fata de tine.

| Ninuka explică (pentru alinuta1994):

Au mai avut cateva ocazii in care sa stea de vorba dar degeaba.sad

| alinuta1994 a răspuns (pentru Ninuka):

Mda, nici nu stiu ce sa iti spun dar de ce il urasc atit de mult ce i-a facut?

| Ninuka explică (pentru alinuta1994):

Pentru ca ei cred ca nu este de mine si spun asta k fratele meu si-a facut o impresie gresita despre el cum ca ar fi plin de el, cum ca m-a schimbat k de cand sunt cu el sunt schimbata, k nu imi pasa decat de el k face el ce vrea din mine de am ajuns eu asa si multe multe vorbe urate la adresa lui ceea ce ma deranjeaza ft tare pentru ca stiu ca nu este asa sad ba chiar a facut-o p mama sa imi zic ca daca nu ma despart de el sa plec de acasa.si ce este cel mai dureros este ca nici nu ii da posibilitatea sa il cunoasca asa cum este. Chiar nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau nici sa ajung vreodata sa pierd rel asta s il pierd pe el. uite de exemplu mama nu mai vorbeste cu mine, aseara mi-a cerut cheia de l masina.M-am saturat de atatea certuri si vorbe urate sad vreau s am liniste s fiu inteleasa si sa aiba incredere in mine! dar se pare ca este foarte greu de obtinut sad

| alinuta1994 a răspuns (pentru Ninuka):

Nu stiu ce sa iti spun, la mine de exemplu in relatie parintii mei stiu pe el, el liber o suna pe mama ii zice ca putem veni mai tirziu acasa sa nu isi faca griji.Parintii mei se inpak bine cu al lui. El ar trebui sa fie acel care actioniaza mai mult. Sa vada parintii tai ca el intr-adevar face de avut.

| alinuta1994 a răspuns (pentru alinuta1994):

La mine e totul ok cind e vorba de parinti dar e neclaritate in relatie si asta valoreaza cel mai mult nu importa ce zic cei din jur, caci nu parintii tai se intilnesc cu el sau fratele tau ci tu.Importa sentimentele, asta e pe primul plan.