| marmaraqwer1997 a întrebat:

Buna, am nevoie de o parere, de ceva timp vorbesc cu cineva mai mare ca mine, el este destul de ocupat (avand un servici destul de stresant), nu ma mai cauta ca inainte, dar cand ne vedem se vede in ochii lui ca ma place, acum 4 zile eram foarte suparata pe el si nici macar nu am vrut sa-l sarut, m-a intrebat daca il mai plac, dar am zis ca nu ii spun, tot in ziua am aflat ca toti prietenii lui stiu ca suntem impreuna, semn ca se mandreste cu mine, doar ca eu mi-am zis nemultumirile, el a tacut si nu mi-a zis nimic, desi era foarte nervos. Asa nervos nu l-am mai vazut niciodata. Azi am vorbit cu el, dar inca este suparat pe mine. Oare chiar tine la mine? Si chiar vrea ceva serios cum mi-a zis?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este suparat pe tine, fiindca tu esti suparat pe el?
Nu crezi ca te manipuleaza ca sa capete ce vrea?
Eu nu cred ca este atat de ocupat si stersat, incat sa nu aiba 5 minute pe zi, sa te sune, sau sa trimita mesaj!
Se pare ca se lasa greu si inventeaza piedici, ca sa nu fie disponibil tot timpul pentru tine...

| sofisis a răspuns:

De fostul te-ai despartit pentru ca ti-a reprosat ca esti prea copila. Vad ca nu ai invatat absolut nimic din experienta asta. Continui sa te comporti ca un copil razgaiat. Ma mir ca nu incrucisezi mainile la piept si nu bati din picior.
Daca nu esti in stare sa ai relatii...mai bine mai copilareste si lasa baietii pentru cand o sa poti sa gandesti ceva mai complex.

| Ether a răspuns:

Pentru ca sa iti putem oferi o parere ar trebui sa stim mai multe detalii. Care e diferenta de varsta intre voi de exemplu. Daca tu esti la scoala, iar el cu vreo 5-10 ani mai mare atunci e o situatie, daca exista si alte evenimente pe care nu le-ai spus, e alta situatie. Dragostea nu are varsta, dar influenta societati are.

| Mrlove2017 a răspuns:

Daca nu voia nimic cu tine probabil tinea asta ascuns si nu stiau prietenii lui ..mai bine sa purtati o discutie sa va spuneti ce aveti pe suflet ..aici nu te poate ajuta nimeni ci doar voi doi puteti face ceva in sensul îmbunătățirii relatiei