| VanessaAlina123 a întrebat:

Am nevoie de o părere despre relația mea... Eu sunt cu un băiat la care țin foarte mult, am mai fost cu el acum 1 luna jumate si ne-am despărțit cumva din cauza fostei lui pe care cred eu ca încă o iubește. A stat cu mine 2 săptămâni și după s-a despărțit de mine și-a găsit un motiv aiurea nu era motiv nici măcar de cearta, de despărțire nici atât. Înainte sa se despartă de mine am auzit ca s-a pupat cu fosta lui dar nu prea am crezut, am ignorat acest zvon crezând ca este neadevărat deși chiar așa a fost sad la câteva zile după ce ne-am despărțit am auzit iar niște vorbe ca s-ar fi pupat și ca se tot tine de ea și ii da mesaje etc. Am văzut ca o urmarea pe Instagram, nu o scotea deloc de la follow și ii dădea și likeuri iar ea nici nu îl avea la follow. Eu in tot acest timp nu am stat cu alt băiat, nici nu am putut sa vorbesc cu vreunul, îmi era foarte dor de el sad și tot speram ca o sa ne împăcăm. După un timp am văzut ca a scos-o pe pe aia de la follow și acum, după 1 luna jumate ne -am împăcat. Numele lui de utilizator pe Instagram conține data ei de naștere și al ei la fel, data lui și nici acum nu au schimbat sad voi ce credeți? Ce sa fac? El e foarte dulce cu mine și când a mai venit vorba despre fata aia a zis sa stau liniștita ca nu o sa se impace niciodată cu ea, ca au rămas prieteni gen și atât.Am văzut și eu ca acum nu mai are nici o treaba cu ea adică nici nu se mai baga in seama. Îmi este foarte frica sa nu facă și de data asta la fel pentru ca tin foarte mult la el și o sa sufăr mult sad sad Ar trebui sa mai continui sau sa pun punct aici? Merita sa-i mai dau o șansa?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce a fost, a fost, ce va fi va fi.
Acum ești cu el. Cel mai bun iubit este cel pe care îl ai, deci nu lui îi dai o șansă, ție îți dai, el este acum șansa ta.
Ce a

| Emilian65 a răspuns:

Nu merita sa-i dai nicio sansa. Gaseste un alt baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| SilentRain a răspuns:

Mor de ras, cică
*Tine foarte mult la mine și încă se mai vede cu fosta, va lipsește logica fetelor *

| VanessaAlina123 explică (pentru SilentRain):

Nu am scris nicăieri "tine foarte mult la mine " nu știu unde ai văzut tu asta, poate am scris ca eu tin la el foarte mult.

| SilentRain a răspuns (pentru VanessaAlina123):

Aceias mâncărica, se vede cu fosta și tu te gândesti la o șansă... trist...

| Anonim2136493 a răspuns:

După ce doi oameni formează un cuplu, au sentimente și se obișnuiesc unul cu prezenta celuilalt e greu, poate imposibil ca,, de mâine", după despărțire, sa nu mai țină legătura deloc.

Nu știu dacă așa li se întâmpla tuturor, dar eu după 1 an de relație cu fostul meu iubit ne-a fost foarte greu sa rupem legătura brusc. De la vorbitul de cateva ori pe zi, după despărțire vorbeam o data la doua zile, o data pe săptămâna spre deloc. Detașarea s-a făcut treptat in ceea ce privește comunicarea dintre noi.

Și chiar dacă s-au sărutat, asta nu înseamnă ca pentru ei a fost la fel ca la început sau când încă erau împreuna. Uneori oamenii trebuie sa facă și gesturi de genul ca sa își dea seama ca unele lucruri s-au terminat între ei.

Vindecarea necesita timp. Daca vei fi dispusă sa accepți acest timp, atunci oferă-i o șansa. But don’t hurt yourself in the process.