| giubi a întrebat:

Buna,am nevoie de o parere. Sunt intr-o relatie cu iubita mea de aproape 3 ani. Avem varsta de 22 de ani. Momentan, locuim impreuna in chirie de un an si jumatate. Intr-un an, parintii mei vor sa ne faca o casa. Prietena mea e de parere ca este prea devreme si nu suntem suficient de maturi
si pregatiti sa ne ridicam o casa a noastra. Credeti ca este prea devreme sa ne stabilim la varsta de 23 de ani?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Nu tine neapărat de vârstă cât tine de maturitatea fiecăruia. Unii vor de la 20 de ani stabilitate sunt maturi, alții vor sa copilăreasca și sa se mai distreze chiar dacă au peste 30 de ani Tu probabil te simți pregătit, pentru ea este cam devreme. Discuta cu ea mai mult. Poate se teme ca dacă faceți asta de acum, nu va mai fii timp sau resurse financiare pentru distracție pentru libertate pentru o viata fără responsabilități

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sa iti faca casa. O investitie in imobiliare nu are treaba cu maturitatea. Si casa nu se ridica peste noapte... aveti timp si de maturizare pana atunci

| Freya1 a răspuns:

Prietena ta posibil sa aiba alte planuri deja.
O casa este o investitie ok.De ce sa nu o faceti? Orcum o vei trece pe tine si o sa ai o casa.
Sti cati sunt ce ar face matani si ar tine post negru toata viata ca sa le faca sau dea cineva o casa? Pffff! Lasa sa va faca ai tai si nu baga in seama ifosele ei.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Este un pic mai devreme dar nu stiu de ce iubia ta zice asta altele erau bucuroase si nu mai comentau in locul ei.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Daca nu sunteti pregatiti atunci mai asteptati.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Mai bine mai devreme decât prea târziu laughing