| AndaAndutZa20 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor... eu si iubitul meu suntem de ceva timp impreuna ne cunoastem de mult timp, problema este urmatoarea, tot timpul ne certam din orice prostie fac eu sau el nu imi place sa o spun dar cred ca la cat de mult il iubesc incep sa nu il mai suport, sincer as vrea sa il parasesc sa ma despart de el dar imi este frica pentru el,imi tot zice ca el vede ca relatia noastra se raceste ca eu "incerc" sa ma indepartez de el, si daca, cumva o sa ma despart de el, el nu mai are sanse de viata ca el nu poate trai fara mine nu stiu ce sa fac, ajutati-ma va rog frumos spuneti-mi ce ar fi mai bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Sa fii sincer cu el si sa ii arati ca nu mai merge daca tu crezi ca nu mai merge

sa stii ca nu exista relatii perfecte, oameni care sa nu se certe..intr-o relatie e nevoie de intelegere. daca il iubesti il ierti. iarta-l de 10 ori si te va ierta si el daca ii gresesti. lasa orgoliul la oparte daca il ibesti cum spui. daca vrei ca si el sa faca la fel fii tu cu initiativa sau spune-i ca vrei ca relatia sa continue dar trebuie sa se schimbe sa lasati amandoi unul de la altul..alta idee nu am

bucurati-va de viata, fii opmista.

3 răspunsuri:
| madieee a răspuns:

Nu iti face griji nu va face nimic
am trecut si eu prina asta, ca dupa o relatie de 2 ani sa aflu ca doar se preface pentru a nu ne desparti! x_X

| neutrino a răspuns:

Nu mai crede tu ca esti buricul pamantului. Ia incearca sa rupi relatia si ai sa vezi ce bine-i va fi lui. Sigur el va face sarbatorile cu noua iubita. Pariem?

| ksuper31 a răspuns (pentru neutrino):

Ce mult imi place de tine, neutrino laughing. Esti din ce in ce mai realist si mai dur cu fiecare raspuns dat laughing.
P.S: asculti cumva rap?! cred ca ne potrivim (ca prieteni, sunt baiat).laughing