| cookie93 a întrebat:

am nevoie de sfaturi sau ajutor.am cunoscut un baiat anul acesta.parca de prin mai la un joc online.am vorbit, schimb de id de mess, totul ok.in vara care a trecut m-am certat cu prietenul meu rau de tot si am fost despartiti de 2 ori si m-am confesat lui. m'a ajutat, m-am apropiat de el la un moment dat chiar imi placea felul lui de a a fi, comportamentul, cum vorbea etc.pana la urma m-am impacat cu fostul dar nu i'am spus acestui baiat.am continuat sa vorbim, imi spunea ca sunt speciala, vorbeam cu orele la inceput pana seara tarziu.acum de ceva timp numai e la fel si chiar daca am prieten am inceput sa simt ceva din nou pentru acel baiat. l'am cam si ignorat pentru ca suferea si eram geloasa pe el ca numai vorbea ca inainte cu mine. daca il bag in seama pe mess, vorbeam decat 3-5 minute si gata.numai imi raspunde. i'am recunoscut ca imi place de el si vroiam sa fiu cu el dar pana la urma i'am spus ca m-am resemnat si ca nu aveam cum sa fim impreuna(el galati, eu brasov). el era total socat si mi-a spus ca ii pare rau ca nu poate raspunde la fel sentimentelor fata de o persoana asa speciala ca mine. m'a intrebat daca aveam cum sa fim impreuna ma rog.am vorbit atunci despre asta si pana la urma am lasat'o balta.era total socat in aceea zi.acum mi-e dor de conversatiile cu el de dinaintecrying(. mi-e frica sa ii zic in fata ce si cum.nu stiu ce v'a crede.il iubesc pe prietenul meu dar nici sa il pierd pe acest baiat nu vreau si ma oftica acest lucru. ce sa fac? help.ma simt atat de aiurea cand vad ca e pe mess si nu ma baga in seama deloc.doar daca ii zic eu atunci vorbeste cu mine. ce s-a intamplat? nu are prietena.

2 răspunsuri:
| DeliaMarius a răspuns:

Din cate am inteles, tu ai prieten. De ce esti cu el, il iubesti? Daca il iubesti, ramai cu el si ar fi fi prea bine daca ar afla ce faci pe la spate. Daca nu il mai iubesti, nu are rost sa mai fiti impreuna. Si daca tii la acel baiat de pe internet, atunci...trebuie sa te desparti de cel prezent, pentru el. Nu ai cum sa te imparti la doi. Acel baiat de pe net e cam departe de tine si nu stiu cum ati putea sa va intalniti, dar daca te multumesti doar vorbind pe mess...Cred ca baiatului de pe net nu ii convine ceea ce faci, sa stai cu acest baiat dar sa vorbesti si cu el. TREBUIE sa alegi! bafta

| MarkusRay a răspuns:

Când vrei ceva, e posibil sa pierzi ce ai avut. Eu iți spun sa te hotărăști.