| Loredana96 a întrebat:

Buna,am nevoie de sustinere si de sfaturi.Simt ca nu mai pot,nu inteleg cei in inima mea,nu stiu ce vreau,nu stiu ce simtcrying
Am avut o relatie de un an cu un baiat care l-am iubit enorm de mult, am iertat multe, pentru ca m-a facut sa sufar.Ne-am despartit in septemrbie,si de doua ori m-a tot rugat sa fim din nou impreuna,in noiembrie si apoi in decembrie.Iar eu am refuzat,nu pentru ca nu il iubeam, motivul era altul, prea multe a facut.Nu aveam puteri sa il iert, nu mai aveam incredere in el. Dupa aia, din decembrie nu prea ne-am vazut.Acum ca s-a incalzit afara si am inceput sa iesim in oras,il vad zilnic, si nu numai, avem acelasi grup de prieteni.Nu pot spune ca ne urim, ba chiar ieri el mi-a facut poze cu fotoaparatul lui profesional si mi-a spus ca am iesit foarte bine in poze, am glumit ambii dar totusi nu e ceia ce era inainte.Nu sintem nici prieteni, nici dusmani dar nici iubiti.Eu simt o atractie fara de el, nu il pot uita.Au trecut 9 luni decind ne-am despartit si eu continui sa-l iubesc la fel de mult.Dar el pare indiferent, mereu e fericit si pare ca a trecut peste.Nu imi sta in caracter sa ii spun ca il mai iubesc, doar eu singura i-am spus ca intre noi nimic nu va mai fi, asta pentru ca eram inervata pe el.Imi dau seama ca cale de intoarcere nu-i, dar nu stiu cum sa-l uit.Decind ne-am despartit nici eu, nici el nu am avut pe altcineva.Si nu suport sa vad cum o fata sa tot da la el.Nustiu ce-i cu mine, nici un alt baiat nu poate intra in inima mea,
Ajutorcrying

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti o fata normala, tot ce ti se intampla este normal. Anormal este teatrul de proasta calitate pe care-l joci.

| UngUrU777 a răspuns:

Pai ascunde sentimentele, daca tu ai intrerupt relatia se simnte prost! Daca chiar nu-i mai pasa de mult nu mai auzeai de el sau il vedeai cu toate tarfele! Eu zic sa lasi orgoliul si sa-i spui totusi

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Daa...uneori noi baietii mai facem asa.incercam sa parem ca nu mai avem nevoie de foi fetelor, si ca noi suntem PUTERNICI..si am trecut peste.
daca neai spune cam ce gen de greseli a facut team putea ajuta mai mult.asa nu sunt sigur.
tind sa cred ca tine la tine, si ca nu te-a uitat nici el din moment ce tea intrebat de 2 ori, adica nu a fost orgolios baiatu. daca nu erai important pentru el te intreba numai 1 data si trecea mai departe.mai spune-ne detaliihappy

| Loredana96 explică (pentru OchiiDinUmbra):

Ce a facut? A incercat sa se intilneasca pe ascuns cu trei fete si cind m-am certat cu cel mai bun prieten al lui, el era de partea lui ci nu de partea mea...

| OchiiDinUmbra a răspuns (pentru Loredana96):

Aa..pai detaliile astea erau IMPORTANTE.sa zicem ca la faza cu prietenul lui, SA ZICEM, ca POATE putea fi iertat pentru ca credea ca nu ai dreptate.insa acum am pus cap la cap.e clar ca nu tine la tine si a vrut doar sa para el baiat jmecheras, sa stea gagicile dupa el.si cand a vazut ca o stat cu alea 2-3 zile, si dupa ce l-ai descoperit vrea sa va impacati.a vorbit cu tine de parca nu s-a intamplat nimic iar asta e o chestie psihologica, vrea sati induca ideea ca ceea ce a facut nu e asa grav si ca a fost acum mult timp, si ca ar trebui sal ierti. vrea sa fie cu tine din plictiseala.imi pare rau cati spun asa de fata da baietii is niste porci..credemawinking..majoritatea.
sa nul ierti pentru ca daca tinea la tine si isi dadea seama ce greseala a facut, ar fi stat dupa tine sal ierti, tear fi rugat foarte mult iar cand l-ai fi refuzat tot ar fi incercat sa stea cu tine, sa vorbiti. ce vreau sa-ti spun e ca se vede atunci cand cuiva ii pare rau, simti asta.din pacate toti suntem orbiti de indragosteala noastra si nu putem sa vedem asta.deci daca tu nu vezi vreun motiv sal ierti, daca simti ca nu poti atunci nu o fa.lasal sa se puna in genunchi pentru tinehappy

| Loredana96 explică (pentru OchiiDinUmbra):

Multumesc mult de sfat, se vede ca ai experienta.Tocmai de asta, imi dau seama ca el nu tine la mine, si asta ma doare.Pentru ca eu intr-adevar am pus suflet in aceasta relatie si mereu speram ca totul va fi bine, dar nu a fost...

| OchiiDinUmbra a răspuns (pentru Loredana96):

Poate para ca am experienta da am numa 16 anilaughing... daca vrei sa mai vorbim lasa-mi id-u tauhappy

| horeabazatu2012 a răspuns:

Imi pare nespus de rau si as vrea sa te pot ajuta si o voi face : Se vede ca tu Inca tii mult la el si cred ca si el a suferit mult si te respecta ascultanduti dorinta de si incercand sa te faca fericita dar se pare ca nu a fost asa nu. Restul depinde de tine EU ti-am dat un sfat de la prieten la prieten daca mai ai nevoie de ajutor intreaba-ma