| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am nevoie de un raspuns.
Ce ai intelege daca l-ai întreba pe iubitul tău " ce simte pentru tine" având o lună relatie? Si sa iti răspundă " Dacă se schimba ceva o sa iti spun " Si avand impresia ca îl fortez sa imi zică că ma iubeste prin aceasta intrebare. Si cică el tine totul in el ca nu isi exprima sentimentele după atata timp de relatie as merita si eu, nu?

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De meritat ai merita, dar dacă te suportă de o lună ăsta e un semn că e disperat și nu mai are nici o șansă, tu fiind ultima, sau că chiar ține la tine. Așa că nu vorbele contează ci faptele. Dar te-a cunoscut, așa... mai intim?

| sofisis a răspuns:

"după atata timp de relatie" - laughing)))))) o LUNA e atata timp de relatie?
Nu mai stresa omul. Sunt oameni care chiar nu trambiteaza sentimentele.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

O lungă * avem aproape 3ani

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum 13 ore | Anonim întreabă:

Buna, am nevoie de un raspuns.

Ce ai intelege daca l-ai întreba pe iubitul tău " ce simte pentru tine" având o lună relatie Si sa iti răspundă " Dacă se schimba ceva o sa iti spun " ---- daca tu gasesti LUNGA aici, ai un premiu.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

N-ai inteles corectam in loc de luna, lungă. Era o greșeală. Nu o lună relatie ci o LUNGĂ * relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat timp iti arata asta, de ce ar fi asa de important sa-ti spuna? Da, e posibil sa nu-i stea in caracter.
Problema e ca deja reprezinta o nepotrivire de caracter intre voi. Daca el e rece, iar tu "dragastoasa", cel mai probabil nu va merge prea bine.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori oamenii se mai și completează, după tine cred ca 80 % din cupluri( ma refer și la cei căsătoriți) ar trebui sa se despartă fiindcă compatibilitatea perfecta o au foarte putini

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Normal, si care e problema? Ce sa le fac eu daca intra degeaba in relatii neverosimile?
Doar amână inevitabilul.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa exigentele tale probabil jumatate din planeta ar ramane singuri

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Sau probabil ca jumatate din planeta ar trai fericita cu cealalta jumatate, grupati corect.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu, cred ca jumate ar fi singura si probabil jumatate intre ei cu putin noroc. Nu exista perfectiune

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Nu exista perfectiune in chestiuni pamantenesti/omenesti. Iubirea e divina, astronomica, e perfectiunea in sine.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubirea e divina, orice fel de iubire e asa dar cuplurile se cearta se impaca, se mai supara, apar obstacole, oamenii se schimba, apropo exista si dragoste cu nabadai. Tu te raportezi la o definitie frumoasa si atat

| OrdanKarris a răspuns:

O luna de relatie nu inseamna nimic, prea putin. Si sunt de acord cu prietenul tau, ce tot atata "exprimat sentimente". Daca mi-am sacrificat libertatea si timpul pentru tine pentru a fi intr-o relatie, e clar ca am sentimentele care trebuie, nu trebuie sa mai spun nimic, se subintelege. Daca mia continui mult sa-l sacai aiurea sa-ti spuna in cuvinte sentimentele s-ar putea sa descoperi cu stupoare ca-ti face vant. Eu ti-as da papucii daca ai fi cu mine si m-ai sacai in felul asta. Nu pot sa inteleg cum nu realizezi ca un barbat devreme ce alege sa-si dedice timpul si resursele sale exclusiv pentru tine si nu pentru alta sau altele, e clar ca se numeste dragoste, nici nu trebuie spus in cuvinte. Iar daca m-ai obliga s-o zic in vuvinte ori ti-as face vant pe usa afara ori ti-as zice ca te iubesc dar cu un aer de caterinca, sa fi si mai incerta daca te iubesc sau nu si sa te enervez, in principiu sa nu-ti ofer ce voiai sa auzi, iar asta pentru ca incerci prosteste sa-mi calci masculinitatea in picioare oblihandu-ma sa iti arat sentimentele, exact cum face o muiere. Nu-ti obliga aiurea barbatul sa te iubeasca muiericeste, precum o muiere. Lasa-l sa te iubeasca ca un barbat, fara s-o spuna. Prinde-te tu de faptul ca te iubeste.

| Eireann a răspuns (pentru OrdanKarris):

Tu consideri ca daca ti-ai "sacrificat" libertatea si timpul pentru a intra intr-o relatie ai facut tot ce este necesar? Nici un compromis, nici o concesie? Intreb doar de curiozitate fiindca tu sustii sus si tare ca numai femeile au nevoie sau isi doresc o relatie.
In legatura cu intrebarea, o luna a foarte putin timp. In plus barbatilor le e mai greu sa exprime sentimentele in vorbe dar pot sa o faca foarte bine prin fapte. Cel mai romantic gest facut de un barbat pentru mine a fost ca a schimbat in bec pe casa scarilor in blocul unde locuiam fiindca i-am spus ca nu imi place sa trec pe acolo pe intuneric. A valorat mai mult decat flori, ciocolata sau ursuleti.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Eireann):

Nu prea inteleg ce altceva mai trebuie sacrificat in afara de libertate si timp. Si da, femeile au nevoie si doresc relatie infinit mai mult si mai tare decat un barbat. Unui barbat ii este bine si singur, mergand din floare in floare, fara obligatii. Daca consideri ca ma insel, explica-mi mie care este beneficiul unui barbat de a intra intr-o relatie. Si sa nu zici sex pentru ca sexul se obtine si fara relatie.

| elaventurero a răspuns:

Intreaba-l așa : Iubi dar noi ce suntem?

| Fisticel a răspuns:

E doar o luna de relație, iubirea vine la timpul ei doar că trebuie să ai rabdare.