| oana123456 a întrebat:

am nevoie de un raspuns, va rog frumos. In data de 18 eram in perioada fertila si am avut un contact sexual cu prietenul meu neprotejat, dar doar de vreo 2 minute, la un moment dat a facut un zgomot si s-a retras din mine. Iar peste 2 minute a ejaculat in afara mea. care sunt sansele sa raman insarcinata?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cam 27-30% (daca este sigur 100% ca n-a scapat nici o picatura de sperma).

| monyk a răspuns:

Buna,sunt sanse destul de mari sa ramai insarcinata,pentru ca in primul rand e de ajuns doar putin sa lase in tine si poti ramane, in al doilea rand inainte de ejaculare exista un lichid preejaculator care poate contine spermatozoizi si e de ajuns un singur spermatozoid sa fecundeze ovulul si ramai insarcinata, mai ales ca erai in perioada fertila.Totusi se poate sa nu fi ramas, depinde de mai multi factori.Nu conteaza cat a durat actul sexual, acum trebuie sa astepti sa vezi daca iti vine menstruatia sau la 2 saptamani de la actul sexual sa faci un test de sarcina.

| katy a răspuns:

Fiind in perioada fertila sunt sanse mici sa fii insarcinata, mai ales ca nu a ejaculat inauntru. oricum comica faza cu " la un moment dat a facut un zgomot" laughing.nu esti insarcinatawinking

| AndaWest a răspuns:

Sansele oricand sunt foarte mari daca nu te protejezi,deci nu inteleg de ce va lasati asa, cat poate sa coste un prezervativ, de ce nu va protejati? acum nu ai decat sa faci un test de sarcina si sa speri ca nu ai ramas

| AndaWest a răspuns:

@ioana soro, si eu sunt tot fata.si nu ma refeream la pretul in sine,daca nu ai inteles,ci la protectie.
si lasa u bolile,ca nu esti doctorita sa stii ce are si ce nu are,ca nu iti place cu balon e altceva, dar mai sunt si alte metode de protectie, am dat ca exemplu asta pentru ca e cel mai ieftin.asa,si cu faza ca nu ai ramas...bravo voua, snteti norocosi dar e riscant

| Ioana2518 a răspuns:

@σяίgίηaℓ frate, nu e vorba de cat costa un prezervativ, eu sunt fata si nu imi place sexul cu prezervativ DE LOC. Eu de cand mi-am inceput viata sexuala cu pr meu, stiu ca e primul dar si ultimul, si stiu ca nu are 1000 de boli.si de cate ori am facut sex neprotejat, nu am ramas insarcinata deoarece nu a ejaculat in mine.

| RadXx a răspuns:

Cam sa zicem ca ar fi minime adica 20%-30% adica daca faci sex mai mult o ora doua 4 sau mai multe fara prezervativ sansele ar fi de 100%

| Balboa a răspuns:

Nu sunt sanse.