| zElley a întrebat:

Buna,am nevoie de un sfat. Am avut o relatie absolut perfecta cu o persoana,motivul despartiri a fost o minciuna din partea lui nu grava dar destul de urata. Dupa aproape o luna aceasa persoana mereu gaseste motive sa ma bage in seama odata la 2, 3 zile,ma suna,imi mai da mesaje imi zice ca e indragostit de altcineva, ca urmeaza sa aiba o relatie. Si totusi inca imi da atentie chiar daca eu incerc sa il ignor pentru ca ma raneste cand il stiu al altcuiva. Ce ar trebui sa fac? Sunt o persoana sincera si directa dar cu aceasta problema chiar nu stiu cum sa ies la capat. ma afecteaza ceea ce imi zice...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Parerea mea sincera este aceea ca pare a fi o persoana complet imatura, modul lui de comportare fiind cel al unui adolescent razgaiat si care incearca sa te santajeze. Nu-mi dau seama cat de tare te-a afectat minciuna lui deoarece acest aspect tine de convingerea si caracterul fiecaruia dintre noi insa cineva care este si mincinos, infidel ( umbla si cu alte fete)si santajist pe deasupra dupa parerea mea nu poate inspira si merita increderea cuiva.

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sunteti tineri sunteti la varsta la care trebuie sa experimentati cat mai multe cearsafuri, relatia s-a terminat gata mergeti inainte

| Jameson a răspuns:

Poate face asta din orgoliu si tocmai ca sa te raneasca.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Prefate ca nu iti pasa, poate spune asa doar sa vada ce reactie ai si daca il mai iubesti...fa si tu asa, spune-i ca urmeaza sa ai o relatie cu altcineva si cu care speri sa dureze si asa mai departe.

Succeswinking

| RAY a răspuns:

Cred ca esti in freindzone sau nu stie ce vrea, du-te mai departe singura

| sofisis a răspuns:

Spune-i ca te bucuri sincer pentru el ca si-a gasit fericirea si ca speri ca si el sa isi doreasca acelasi lucru pentru tine.
Si nu ii mai da apa la moara. Deloc. Ignora-l!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu se combina cu nimeni iar tu nu trebuie sa ii oferi atentie. Ii inchizi telefonul in nas. "Du-te combina-te, bade"