| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am nevoie de un sfat.Deci, am o relatie de 5 luni cu un tip si totul bine şi frumos, am facut şi dragoste doar că na eu sunt începătoare, în fine, ultima dată când am făcut dragoste nu a mai zis nimic în seara aceea, iar eu i-am cerut explicatii că de ce se comportă aşa el spunandu-mi ca nu ne potrivim, avand caractere diferite iar eu nu am înţeles ce voia să-mi spună prin asta. Ulterior prin multe întrebări adresate lui,, de ce" se comportă asa am aflat că vrea să încercăm să ne facem oral unul altuia, având fantezii dar fiindu-i ruşine să îmi spună pentru că nu ştia dacă voi accepta asta.Ideea e că el mi-a facut mie pe la început dar nu mi-a cerut asta.Ce credeţi? Merită să încerc să îi fac? El niciodată nu m-a obligat să fac nimic dar totuşi mi-a spus că s-a gândit de mult la asta dar i-a fost ruşine să îmi spună.

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

încearcă, de ce nu? dacă el își dorește și oferă la rându lui

| mihai69 a răspuns:

Fiind „începătoare" (cum te declari), e posibil să ai încă unele inhibiții. Problema ta este de fapt dacă vei reuși vreodată să treci peste ele. Cu el sau cu altul, nu prea contează. Ideea e că decizia e doar a ta, degeaba ți se spune pe un forum „suge-o (Ramona)!" sau „nu cumva să te cobori în asemenea hal"... Tot tu ești cea care *SIMTE* dacă vrea și poate să facă un anumit lucru în cadrul unui act sexual.
Dacă nu te scârbește ideea și dacă ție îți place să oferi (nu doar să primești) plăcere, o poți face. Și mai poți face multe, totul e să vorbești deschis cu partenerul (oricare ar fi el!), în așa fel încât să vă puneți de acord.

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru mihai69):

Multumesc mult pentru sfat, imi este de mare ajutor?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Parerea mea este ca acolo unde ti se face, merita sa faci, daca principiile tale te lasa (iar principiile ar trebui sa te lase, din moment ce ai acceptat sa ti se faca).
Dar nu garantez ca salvezi relatia cu oralul, din moment ce el nu stie sa comunice cu tine, si arunca spre tine cu "nepotrivire". Poti fi mai atenta la gesturile subtile, poti intui dorinte daca esti atenta, dar nu poti citi ganduri.
E posibil ca el sa fi asteptat "sa te simti", si sa-i oferi acelasi lucru, dar fiind baiat, putea sa o spuna sub forma de gluma, sau sa te intrebe pur si simplu, intr-un moment mai intim. Eu asa as fi facut.

| alina2k18 a răspuns:

Adica el ti-a dat limbi dar tu nu i-ai supt poola?
laughing
Merita, ia si baga marewinking

| Goete a răspuns:

Intrebi daca "merita".
Te referi daca el merita sa i-o sugi, sau daca tie ti merita, gandindu-te la.anumitenavantaje pe care le-ai putea avea, gen ca si el ti-o va linge?
In ambele cazuri, eu cred ca Nu. Daca problema.o pui in felul asta, daca merita, eu cred ca mai bine nu.
Cand - si cu cine - va "merita", vei stii faransa te intrebi

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru Goete):

Ma refeream daca merita sa incerc sa fac asta

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru Nshbsjwjihcwu):

In sensul de experientă pentrucă el a zis că va fi foarte fericit să îi fac fanteziile

| Goete a răspuns (pentru Nshbsjwjihcwu):

Si ti-am raspuns clar.
In momentul in care Te Intrebi daca Merita - Nu.
Cand vei fi convinsa sa o faci pentru ca vei simti ca Vrei, nu te vei intrebandaca Merita.
Tu nu simti ca vrei sa il faci "fericit" cu asta, deci nu o face. Cand vei dori Tu sa i-o sugi, Lui sau Altuia, atunci nu te vei intreba daca Merita. Vei simti ca vrei si gata.
Deci inca o data, dupa parerea mea, Nu.

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru Goete):

Am înteles, mulţumesc pentru sfat

| IamJoKeR a răspuns (pentru Nshbsjwjihcwu):

Ar trebui sa iti faca eel primul si apoi tu

| Willis a răspuns:

Și eu aș fi întrebat. Apoi vă puteți întoarce în poziția 69, să vezi atunci senzații în ambele părți ale corpului și la ambii parteneri în același timp. După un 69, vei mai vrea să faci de câte ori vei avea ocazia, crede-mă.

| IamJoKeR a răspuns:

Pai daca tot vrea oal reciproc, de ce nu faceti un 69?

| Dennis1993 a răspuns:

Prin fantezii va cunoașteți mai bine. Ai grija sa nu îl musti :p

| AmeliaD a răspuns:

Ar trebui sa incercati sa vorbiti mai deschis pe acest subiect. Si de ce nu, pana la urma sa incerci.

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru AmeliaD):

Nuştiu, cumva îi e ruşine fată de mine dar şi eu am greşit pentrucă mereu eram nehotărâtă al capitolul dragoste desii el e un tip foarte ok

| AmeliaD a răspuns (pentru Nshbsjwjihcwu):

Atunci preia initiativa, si deschide tu discutia.
Si daca intr-adevar il placi si vrei sa i oferi mai multa placere, ar trebui sa incerci sa i faci oral. Trebuie sa fi dispusa sa incerci lucruri noi, si sa inveti sa fi mai deschisa chiar daca la inceput e greu.

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru AmeliaD):

Va mulţumesc mult pentru sfat

| HopeIamright a răspuns (pentru Nshbsjwjihcwu):

Sunt fata, tot incepatoare, si pot spune ca merita, tu nu simti placere dar mai ales ca e reciproc, si el iti face tie, asa isi doreste si el, just do it, nu e mare lucru