| PriynCesS a întrebat:

Buna:* am nevoie de un sfat, fac 18 anii peste cateva zile ( pe 29 mai exact) si dupa cum stiiti scoala s-a terminat a inceput vacanta. Matusa mea a venit din Tenerife in ``vacanta`` aici impreuna cu iubitul ei am mers prima data la parinti pr lui si am stat o saptamana(sar peste lucrurile fara importanta) dupa care am plecat la Brasov, eu, matusamea, prietenul ei si fratele acestuia, si da aici incepe problema. Am stat la o pensiune 2 zile, eu fiind obisnuita sa ma plimb in fiecare seara am vrut sa ies afara dar nu puteam singura ne stiind locurile si fiind in jur de ora 11 jumatate noaptea ma rugasem de X ( nu vreau sa dau numele real decii x este fratele prietenului matusamii) am reusit sa il conving am iesit afara ne-am plimbat afara era frig noii fiind aproape de muntii si el plecase doar in maieu si ii era frig asa ca m-a pus sa il tin in brate pentru al incalzii ca sa nu ne intoarcem inapoi la pensiune ( pentru ca stiam ca nu o sa mai iesim din nou) am acceptat sa il tin in brate am stat in jur de 2 ore si cv afara cam pe la 1 jum ne-am intors la pensiune ( unde desigur am ajuns inchisi pe deafara si a trebuit sa sarim gardu dar ne-am descurcat pana la urma) el s`a dus sa faca dus matusa mea si prietenul ei dormeau asa ca eu mi-am loat hainele si ma schimbasem pe holul pensiunii dupa care am mers pe balcon cand X a iesit de la dus a vazut ca eu sunt pe balcon si a venit a stat cu mine desii era doar in pantalonii scurti si de abia iesit de la dus ( tin sa mentionez ca afara fiind ora 2 deja erau in jur de 10 grade...) am intrat in camera am loat o patura si am stat inveliti in ea pe balcon cam jumatate de ora dupa care am vazut ca ii era frig asa ca am loat patura si am mers pe holul pensiunii unde am mai stat in jur de jumatate de ora (pe jos, nu era nici o canapea asa ca ne-am descurcat cu ce am avut) ( aa da in tot acest timp am stat imbratisatii dar nu s-a intamplat nimic gen sarutat) se facuse destul de tarziu asa ca am mers la somn dimineata cand ne-am trezit matusa mea si prietenul ei sau dus la cafea noi fiind somnrosii pentru ca am mers mult mai trz la somn am ramas la pensiune dupa 5 min dupa ce ei au plecat eu dormiind ma trezesc cu o perna in cap si ca cineva ma striveste sariind pe mine deschizand ochii am vz ca X se trezise si vroia neaparat sa imi strice si mie somnu dupa cateva minute de chinuiala s-a oprit si m-a tinut in brate ( ceea ce clar nu a durat mult pentru ca a revenit imd la chinuiala) dupa nu mult matusamea s-a intors X s-a dus la dus iar eu asteptam pe holul pensiunii baia fiind afara din camera trebuia sa treci pe hol unde eram eu in momentul in care X a trecut pe langa mine ma loat in brate si m-a sarutat ( un sarut scurt dar cu o mare uimire fiindca nu ma asteptam) dupa care a intrat la baie. Dupa ce ne-am plimbat prin toate locurile din apropiere ne-am intors din nou la parintii prietenului matusii mele. Am ajuns noaptea foarte tarziu am inceput sa dam jos niste perne pe care le aveam in masina eu si X am intrat inauntru pentru ca nu puteam deschide usiile si aprinde becurile in momentu cand am intrat in camera X in loc sa aprinda becu s-a oprit in pragu usii si m-a sarutat din nou eu stand cocotata pe prag am alunecat cand el m-a sarutat si era cat pece sa cad ( asta a fost al doilea sarut) dimineata matusa mea si pr ei au plecat in oras dupa ce ei au plecat eu am loat o perna si mam razbunat pe X pentru trezirea brutala de la pensiune dupa care am fugit inapoi in camera mea in pat, X s-a trezit venind dupa mine in camera sa aruncat langa mine si ma loase in brate in timp a inceput sa ma sarute pe gat si pe spate am inceput sa ne sarutam pana m-am trezit ca suntem amandoi dezbracatii si nu mai puteam da inapoi ( sincer nici nu voiam) si mai departe stiiti si voi ce s-a intamplat. Ziua a trecut ce s-a intamplat a ramas intre noii nu trebuia sa afle nimenii pentru ca ar fi iesit urat. Seara am participat la o ``nunta`` ( de fapt un fel de party dinainte de adevaratul party de nunta) la care la un moment dat dupa o discutie intre mine si X prins msj am plecat amandoi cu masina cam o ora mintiind unde mergem. Dinou s-au intamplat niste chestii dupa care ne-am intors la petrecere, asa a trecut ziua. dimineata matusa mea si pr ei au plecat din nou in oras eu dormeam si dintr-o data somnul meu linistit se transforma intr-un cutremur masiv in care ma trezesc tipand si injurand( da ati ghicit X se trezise inaintea mea asa ca trebuia sa ma trezeasca si pe mine si nu nu intr-un mod tocmai frumos) am stat din nou imbratisati in pat ne-am sarutat dupa care a plecat la oras, matusa mea si prietenul ei trebuiau sa se intoarca inapoi in tenerife asa ca ne-am intors in orasul in care stau eu eu stau intr-un orasel micut X sta in bucurestii si sunt cam 500 de km distanta, am pastrat legatura am vorbit in fiecare zii prin msj si seara la telefon de cateva zile am inceput sa ne racim si sa nu mai prea vorbim pentru ca eu ii spuneam lui X ca fac cv iar el spunea ca mint ca il iau de prost dar chiar nu minteam... dupa care mi-a spus sa nu il mai caut iar eu am spus bine ( pe scurt) dupa care ma cauta el din nou si incepe din nou sa imi trimita msj de noapte buna, am nevoie de un sfat credeti ca merita sa incerc sa pun bazele unei relatii? Tinand cont de distanta dintre noi si tinand cont ca matusa mea ar fi contra acestei relatii la fel si fratele si parintii lui( desi el a spus ca nu il intereseaza ce spun sau cred altii il supara doar faptul ca as putea fii eu certata ) nu imi pot da seama daca simte ceva pentru mine sau daca pur si simplu a fost o aventura, si daca vrea acelasi lucru ca mine. Voii ce spunetii? ( X are 25 de anii, eu 18, eu sunt leu el e berbec in caz ca conteaza asta)Orice sfat si/sau parere e bine venita.

4 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Nu are rost o relatie la distanta, pacat ca te-ai lasat tu dusa de val (intr-un fel si tu ai vrut).

| PriynCesS explică (pentru Klandestin):

Nu e vorba doar de distanta, pentru ca el a spus sa merg cateva zile la el in Bucuresti si el va veni pe aici atunci cand are liber la lucru e vorba ca nu stiu ce simte el si de fiecare data cand incerc sa il intreb am senzatia ca bate in retragere si ocoleste sa raspuna, o singura data cand vorbeam la telefon l-am intrebat cat de mult iti pasa, el a intrebare de ce? si eu i-am zid de mine la care el a zis mult, inca o data ma intrebase de ce sunt suparata si i-am zis ca sunt suparata pentru ca incep sa tin prea mult la el si el a zis pai asta e motiv de bucurie nu de suparare

| Eduard2655 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic. Avand in vedere ca familia lui nu vrea sa va intalniti si ca e o distanta foarte mare intre voi 2 eu zic ca nu merge dar aici intervine o problema ...bine eu nu stiu ce comportament are acel baiat dar el din invidie s-ar putea sa spuna prietenilor si familiei tale de scenele fierbinti cand voi v-ati dezbracat.Bine asta depinde de comportamentul lui si sa revin la ideea principala nu prea conteaza distanta daca va iubiti si nu sunteti reci si de la distanta asta inseamna ca merita sa fii cu el indiferent de consecinte.

| PriynCesS explică (pentru Eduard2655):

Stiu ca nu ar spune din invidie nimic din ceea ce s-a intamplat intre noi, si problema e ca nu stiu ce simte el daca vrea la fel de mult ca si mine sa incercam sa construim o relatie sau nu, acum 5 min doar ce vorbeam cu el ca voiam sa merg la Bucuresti 3 zile la el dar problema e ca el e la munca pe tura si cand iese din tura trebuie sa ramana la antrenamente asa ca a spus ca daca vin vin degeaba ca el e la lucru si in afara de ocazia pe care o aveam acum de a merge ( am gasit si bilet si plecarii si costuri doar aveam nevoie ca el sa imi spuna ca e liber si ca pot merge ( pentru ca eu trebuia sa merg cu trenul) ) nu stiu cand voi mai avea ocazia sa pot merge pentru ca el nu poate veni aici fiind la munca in fiecare zii. Ma intristeaza gandul ca s-ar putea sa ne racim pana sa apucam sa ne vedem