| DeliaaaMary a întrebat:

am nevoie de un sfat. Mama si iubitul meu au plecat separat in aprilie la munca, normal amn2 trebuie sa stea cat e sezonul pana in octombrie, dar iubitul meu se intoarce acasa ca ii este dor de mine si ii este greu acolo. Daca aveam eu 18 ani mergem la el, dar mai am 3 luni pana ii fac. Eu nu am tata(a murit) si stau cu bunica de cand a plecat mama(ea sta la un bloc distanta de mine). Mama e o persoana care mai mereu m-a lasat sa fac ce vreau, avea increder ein mine si nu am dezamagit-o niciodata, ii spuneam tot ce mi se intampla. Acum iubitul meu vrea sa vina sa stea la mine pentru ca el sta in alt oras(ne-am cunoscut la mine in oras ca a stat o perioada la matusa lui), mama il cunoaste ft. bine, il place ca si baiat, dar nu accepta sa stea cu mine. Spune ca nu sunt maritata ca sa stea cu mine, si apoi vad vecinii si stiti cum e gura lumii. Ce as putea face sa o conving sa lase gura lumii? Imi doresc mult sa stea cu mine, pana cand vine ea in tara, mai ales ca eu dorm la bunicamea ca nu imi place sa dorm singura in casa.

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Parerea mea ar fi sa-ti asculti mama stie foarte bine ce spune. Sa locuiesti cu iubitul nu e chiar asa simplu cum pare e frumos ce-i drept dar implica multe responsabilitati, greutati esti constienta ca trebuie sa faci treburi casnice mancare curatenie etc si pe langa asta sa te mai duci si la scoala (banuiesc ca esti inca eleva)tu la nici 18 ani nu esti pregatita pentru asta ar fi bine sa te mai gandesti putin! Bafta.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tii la mama ta, cel putin respect-o!

| h3r a răspuns:

Nu merge așa.
Și până la urmă, doar tu îți cunoști mama.

| rousz a răspuns:

Eu spun ca te grabesti.