| Stilata2001 a întrebat:

Bună, am nevoie de un sfat. Mie trebuia să îmi vina menstruația pe 10, am mai avut probleme de întârziere și așa doar ca acum nu știu ce să fac. În acea seara am făcut sex, doar că băiatul nu și-a dat drumul în mine și nu știu de ce nu mi-a venit. Între timp am mai făcut, am luat și o pastila de a doua zi, oare îmi întârzie de la ea? Băiatul spune că nu și-a dat drumul nici prima, nici a doua oară a avut grijă, ce pot să fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, acum.
Ai luat pastila de a doua zi si sunt dereglari masive, in corpul tau.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai folosit acea pastila contraceptiva nenorocita de a 2-a zi (cu folos sau inutil doar tu o stii?), se poate aprecia ca in acest moment intreaga activitatea hormonala din organismul tau este complet bulversata si dereglata. Din acest motiv este complet dat ''peste cap'' si desfasurarea ciclului menstrual si in urmatoarele cateva luni (de la minim 3-4 la maxim 10-12 luni) ziua/momentul in care vor porni urmatoarele menstruatii va fi imposibil de anticipat. In acest moment esti in situatia de a NU avea de unde sau cum sa stii in ce moment a ajuns actualul ciclul menstrual si din acest motiv este posibil ca sangerarea menstruala sa porneasca, astazi, maine sau peste 2-3 saptamani. Intr-un astfel de caz, este cu totul IMPOSIBIL sa se poata oferi un raspuns pertinent, obiectiv si catusi de cat corect. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Pentru linistea voastra, fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual. Acest test iti va indica daca esti sau nu gravida.

| Stilata2001 explică:

Răspundeți