| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am nevoie de un sfat vă rog: fostul meu iubit m-a blocat peste tot şi trebuie să discut ceva urgent cu el.Ideea e că eu cred că şi-a schimbat numărul de telefon între timp am dat pe Facebook de verişoara lui: ce spuneţi să îi cer numărul lui sau cum să procedez, ce părere aveţi? Fără mişto e urgent, chiar nu ştiu ce să fac dar e o problemă urgentă şi dacă da, cam cum ar trebui să-i scriu? Vă mulţumesc mult

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Dacă e ceva urgent și chiar trebuie sa dai de el, fa rost de număr de la cineva, mergi peste el acasă, vorbește cu prieteni de ai lui, nu e imposibil de găsit ca doar nu a intrat în pământ și nu îl cauți pentru motive stupide, ci pentru ceva care depinde și de el

9 răspunsuri:
| dbigiu84 a răspuns:

Poti sa-ti creezi un alt cont de Facebook si sa-i scrii pe messenger

| Andra9pk a răspuns:

Vb cu el de pe alt cont laughing sau suna-l de pe alt nr de tel.

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru dbigiu84):

El şi-a şters contul de Facebook i-am scris pe Instagram dar are contul privat şi nu ştiu dacă l-a văzut, nu-mi arată

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru Andra9pk):

Am încercat dar cred că şi-a schimbat numărul că nu răspunde

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa o despartire unde esti blocat (a) nu mai exista urgente si probleme de discutat, chiar deloc.
Iti vezi mai departe de viata ta si renunti la a mai discuta si insista, indiferent cat tie ti se pare acel subiect urgent sau important.
Se vede ca cei dinainte sunt copilasi, care iti dau sfaturi inutile.
Trebuie sa intelegi ca, nu-l interseaza NIMIC ce vine de la rine, de aceea ti-a taiat toate caile de acces.
Fii cu bun simt si da-i pace.

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine, înregulă

| sofisis a răspuns:

Sincer eu nu as cere numarul lui verisoarei. Daca e cat de cat desteapta, nu ti-l va da. Scrie-i verisoarei, spune-i ca ai treaba urgenta cu el si lasa-i ei numarul tau cu rugamintea sa te sune. Eventual ii poti spune pe scurt si motivul pentru care il cauti.

| whatevernvm a răspuns:

Ioneasco, cum nu mai au ce discuta chiar dacă e urgent?
Dacă a lăsat o spre exemplu gravida omul nu ar trebui sa știe? Nu e destul de urgent și important ca să treacă peste un Block?
Câteodată parca gândești cu pancreasul

| Nshbsjwjihcwu a răspuns (pentru whatevernvm):

De un răspuns de ăsta aveam nevoie, vă mulţumesc mult sincer