| Austina345 a întrebat:

BUNA! Am nevoie disperata de niste sfaturi. Recent am aflat ca iubitul meu dupa vreo 2 luni de relatie cand am avut niste certuri mai aprinse deoarece a aflat un lucru din trecutul meu care nu i-a placut, el a inceput sa fie nesigur cu mine, dar totusi continuand relatia facandu-ma sa cred ca va fi totul bine. In acest timp el ma mintea ca se culca sau invata, dar el de fapt iesea pe ascuns fara sa imi spuna si deja flirta cu alta. Am aflat asta acum dupa un an jumatate din niste screenshoturi de la el din telefon pe care le facuse in conversatia cu ea. Tin sa mentionez ca desi deja stam impreuna, aveam acces la telefonul celuilalt, nu ne ascundeam nimic(credeam eu), el incepuse sa ascunda telefonul, a inceput din nou sa vorbeasca cu fata aia, i-a trecut nume de baiat si stergea tot ce vorbea. Eu am aflat fix din intamplare vazand cum ii spunea ca ii placea legatura pe care o facuse cu ea, ca parea ceva de durata. Eu inteleg ca am gresit la inceput, dar daca totusi el a fost asa dezamagit de ce nu a incheiat situatia cu mine? A mers la 2 capete, acum parca justificandu-se in fata ei ca de ce nu a mers. Sa nu mai spun ca nu stiu tot ce a fost intre ei, dar cu toate astea. De ce a mai vorbit cu ea acum? Eu puteam sa nu aflu si sa ramana el cu pacatul ala ca s-a dat si la alta. Sau am aflat cu un scop?
Sunt foarte bulversata, nu isi asuma nimic, tinand cont ca amandoi am propus ca nu e ok sa vorbim intr-un anumit sens cu alti oameni. Se comporta oribil cu mine, intoarce situatia asta spre mine ca imi fac filme si ca sunt nebuna. Cand eu stiu foarte clar ce am citit acolo.
Sunt din pacate o persoana prea sensibila, eu incredere nu mai am in el si ma doare enorm ce mi-a facut. E clar ca trebuie sa ma despart de el, nu?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SiA31 a răspuns:

Sincer... nu știu ce lucru atât de groaznic a aflat despre tine, încât să se ajungă la o asemenea situație.
Din punctul meu de vedere, orice ai fi făcut greșit, ăsta nu e modul în care se rezolvă o problemă.
Dacă simțea că lucrurile nu mai mergeau între voi sau voia pe altcineva, trebuia să îți spună, să discutați și să lămuriți problema.
El a dat dovadă de lașitate și imaturitate, în special, ascunzând situația în care se află.
Și dacă nu te desparți tu de el, după ce își va concretiza relația cu fata aceea, se va despărți el de tine.
Deci. dacă îți ști locul și postura în situația dată, acum ar fi momentul ideal să îl suni să vă întâlniți (nu la telefon) și să pui punct relației.
E cel mai sănătos pentru tine.
Nu o să fie ușor. Dar vei trece peste și vei găsi pe cineva care te va aprecia.
Data viitoare, încearcă să fii sinceră de la început cu totul happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Destul de posibil să fie cu altcineva, „dă-i în cap" cu dovezile găsite și vezi ce mai zice atunci. fă-i rost și arată-i-le efectiv

| Violleta2022 a răspuns:

Si de ce mai stai impreuna cu el?
Daca relatia nu merge, aparand alte persoane care interfereaza, de ce nu pleci?
Relatia oricum este pe duca, fiind doar o chesti de timp pana se rupe, fiindca dragoste nu este, odata ce el are dragan deja la alta.

| Sofer a răspuns:

Desparte-te de el.

| Nemessys a răspuns:

Din moment ce tipul ala nu te iubeste si ii tot fug ochii dupa alta, e clara treaba. Bineinteles ca nu se mai merita deloc sa-ti bati capul cu asa oameni si ca trebuie sa renunti la el. Daca el pe aia o vrea, atunci sa stea cu ea. happy Pe viitor cauta-ti un baiat stabil si care vrea ceva serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o relație toxica. Nici măcar nu trebuia să se ajungă aici.
După mine puteai foarte ușor să eviți toată durerea daca ii spunea-i de la început totul în legătură cu tine, inclusiv și chestiile de care ești mai puțin mandra.
Dar ți-a fost frică că dacă lui nu-i place, te refuza, i-ar fi fost mai ușor și lui sa te refuze atunci. Și tie pentru că nu treceai prin chestiile astea.fii onesta de la început și așa atragi in viața ta doar tipi care te accepta așa cum ești. E nasol sa aflii ceva de partenerul tau de viață după ce s-a stabilit un atașament.