| qRoBy123 a întrebat:

Bună, am nevoie nevoie de ajutor, am făcut dragoste cu iubitul meu și nu am făcut pana sa se ejaculeze și eram și protejați și am făcut-o înainte cu 2 zile când trebuia sa îmi vina ciclu și acum ciclu întârzie și deja au trecut 2 zile de când trebuia sa vina și am doar dureri de spate și de sâni, sunt însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu, urmează să îţi vină, ai răbdare.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista nici cea mai mica posibilitate de a se putea forma o sarcina in acest caz. Este determinat si stabilit atat stiintific cat si medical ca in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual, cele situate inaintea zilei menstruatiei care s-a si produs dupa 2 zile, NU poate exista un ovul viabil in uterul femeii si din acest motiv chiar si daca un spermatozoid ar reusi printr-o minune sa ajunga in uter, acestia NU ar avea ce sa fecundeze. In concluzie reiese in mod absolut sigur ca este IMPOSIBILA formarea unei sarcini in aceasta perioada a ultimelor zile a ciclului menstrual. Este determinat practic, ca aceste ultime 9-10 zile ale fiecarui ciclu menstrual reprezinta cea mai sigura perioada pentru sex fiindca este 100% NEFERTILA si din acest motiv se pot intretine contacte sexuale neprotejate si barbatul are posibilitatea de a ejacula sperma fara nicio retinere ori de cate ori intretine contacte sexuale. Posibilitatea de sarcina este 0 (zero). Multa sanatate!

| qRoBy123 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc pentru ajutor

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida, daca actul sexual a avut loc cu 2 zile inainte de ciclul menstrual.