| Florentinaaaaaaaa a întrebat:

Am nevoie urgent de părerea voastră.
Pe 1 Ianuarie a fost ziua dintre cele 2 perioade fertila si nefertila. Pe 6 era ovulatia, am facut sex neprotejat dar nu a ejaculat înăuntru absolut deloc. In data de 20 trebuie să-mi vina menstra, mi-au început simptomele, precum dureri la nivelul sfarcurilor, sâni umflați, dureri jos. Exact ca înainte sa imi vina. Dar astăzi am observat pe chilot ceva de culoare albă ca un fel de brânza. Suna ciudat, dar asa părea. Ce sa fie? Sa fie vorba de o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu cateva zile inainte de a incepe menstruatia, glandele care produc secretia vaginala, isi intensifica activitate si din acest motiv creste cantitatea de secretii vaginale care au rolul de a proteja vaginul in aceasta perioada. Secretiile respective fiind mai abundente/in cantitate mai mare intra in contact cu aerul si prin procesul de alterare capata acel aspect "branzos". Nu are nicio legatura cu o sarcina, deoarece in cazul in care ar exista, in acest moment "sarcina" se reduce la o celula microscopica implantata in masa endometrului, care NU ar putea produce absolut nimic, nici macar niste simptome. Te poti linisti perfect si in totalitate. Multa sanatate!