| anonim_4396 a întrebat:

Am niste intrebari mai delicate.aș dori să-mi răspundeti doar persoanele care au trecut prin asta...as vrea mai multe detalii din experientele voastre despre avort
dacă a durut? cum te simți după,, intervenție,, dacă ai primit antibiotice după...și dacă se poate vedea că ai avorturi in instoric. mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Denisya a răspuns:

Eu am 2avorturi, din pacate primul la 18ani si ultimul acum 1am de zile si îmi pare rău nu am vrut dar am fost obligata m-a pus concubinu, in fine este foarte dureros mi-a dat o injecție in bazin după jumate de ora m-a pus pe masa si in 5minute a terminat dar au fost cele mai dureroase5min din viata mea.Am 2copii am nascut normal o amândoi si nu am avut dureri asa mari ca la avort.plus ca o sa fi terminata psihic.acum am rămas iar grvd dar m-a obligat iar la avort dar am refuzat am 3luni si o saptamana am fost la eco si acum s-a inmuiat si el si a zis bine ca nu am facut avort.e crimă după 28d zile i bate inimioară nu fa asta.copilu e ceva magic gândeste.e parte din tine... pupici

| sofisis a răspuns (pentru Denisya):

Scuza ma ca te intreb dar...ce mama naibii te-a durut? Cum poti sa compari durerea fizica de la nastere cu o injectie in abdomen care te anesteziaza? Sau te referi la durere emotionala? Ca nu toata lumea e sensibila la ea...

| Denisya a răspuns (pentru sofisis):

Nu ma anesteziat un totalitate draga.da chiar simti injectia aia nu face mare lucru aminteste un pic dar tot simti.da si compar nasterea pentru ca nu am avut dureri la nastere mai dureros a fost la avort.simti cum trage tot din tine si apoi re aspire zici ca trage sufletu din tine.nu am fost la privat si nu am primit injecție sa ma anestezieze total sa nu simbt e diferența.alte femei care au trecut prin asta poate afirma

| sofisis a răspuns (pentru Denisya):

Dar nicaieri nu te anesteziaza total, decat la cerere. Si nu are cum sa doara mai mult decat la nastere. Ce Dumnezeu, despre ce vorbim?

| Denisya a răspuns (pentru sofisis):

Auzi tu daca nu ai pățit.o nu ai ce sa sti.fiecare corp e diferit si reacționează diferit. daca nu sti nu.ti da cu parerea doar daca ai trecut prin asa ceva.Eu am trecut si asa a fost nu poți tu sa spui ca nu e asa odată ce eu am pățit.o si stiu.Nu se pune doar cu presupuneri precum ca nu are cum.ba da are cum.

| Denisya a răspuns (pentru sofisis):

Si da pe mine m-a durut mai mult la avort decat la nastere dragă si nu poți spune tu ca nu e asa doar pentru ca alte femei mor de durere corpul meu e diferit.am 2nasteri normale si am nascut f usor a fost o durere un pic mai mare decat de ce aveam eu la menstruatia m-am trezit la 5dim sa merg la toaleta crezând ca ma doare burta de la constipatie si surpriza a iesit capul..asa ca da se poate si fara durere.plus ca am nascut la 37d sapt.si la avort am urlat cat m-a tinut plămânii asa ca daca nu sti nu spune tu ca nu se poate.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Si in tara noastra in ultima vreme se practica tot mai des/frecvent intreruperea de sarcina prin avort medicamentos. Prin aceasta metoda efectiv se produce/provoaca de fapt o simpla menstruatie fortata. Metoda este foarte sigura, fara urmari, nedureroasa si cel mai important....nu necesita anesteziere. Singura metoda de avortare dureroasa si care poate lasa sechele este cea efectuata prin chiuretare, metoda care se practica in cazul sarcinilor prea avansate in cazul sarcinilor cu varsta cuprinsa intre 10-12(14) saptamani. Niciuna dintre cele 3 metode de avortare folosite in mod curent, NU lasa niciodata urme de natura fizica care sa fie vizibile sau detectabile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fosta mea iubita a facut avort. Precum in seria filmelor SAW s-a simtit. Cel putin asta mi-a spus ea.

| cyupaku a răspuns:

Nu fa avort! fa un copil, daca faci avort ajungi in iad

| TheCraftingHero a răspuns:

Nu stiu ce ai tu in cap, dar daca ai un copil eu zic sa nu faci avort.Pentru ca e o crima, uita-te pe net sa vezi cum arata un copil la 2 luni, si iti vei da seama daca e corect sau nu.Ideea e ca indiferent ca ai vrut sau nu sa il faci, copilul ala are deja un suflet si tu nu ai dreptul sa il iei.Copilul nu ti-a facut nimic.Eu zic sa il nasti si dupa daca nu poti sa il tii sa il dai in adoptie la niste oameni ok.(Nu il da la orfelinat, la ce orfelinate avem in Romania zici ca-s lagare)