| Larisaconstanti a întrebat:

Bună, am o întrebare am avut contact sexual neprotejat cu soțul meu, cu 2 3 zile înainte de menstruație, țin să menționez ca a ejaculat înauntru, e posibilă o sarcină?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista nici cea mai mica posibilitate. Este determinat si stabilit stiintific si medical ca in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual NU poate exista un ovul viabil si de asemenea chiar si daca ar reusi printr-o minune sa ajunga niste spermatozoizi in uter, acestia NU ar avea ce sa fecundeze deci in concluzie reiese in mod absolut sigur ca formarea unei sarcini in aceasta perioada este IMPOSIBILA. Ultimele 9-10 zile ale fiecarui ciclu menstrual reprezinta cea mai sigura perioada pentru sex fiindca este 100% NEFERTILA si din acest motiv se pot intretine contacte sexuale neprotejate si barbatul are posibilitatea de a ejacula sperma fara nicio retinere ori de cate ori intretine contacte sexuale. Posibilitatea de sarcina este 0 (zero). Multa sanatate!

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu poti fi gravida.

| kandaraki a răspuns:

Pai e sotul, e normal.

| Marcel3Pule a răspuns:

Normal dar mai ai o alegere

avort costa doar 1020 de lei stai linistita

| Larisaconstanti explică (pentru Marcel3Pule):

Nu e vorba de avort, chiar ne dorim sa facem un copil.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Marcel3Pule):

Ambele raspunsuri sunt complet eronate/gresite. laughing

| Julia92Anna a răspuns (pentru Larisaconstanti):

Lasa-l,e dus cu capul.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Larisaconstanti):

In sfarsit o femeie de pe TPU pe care o apreciez! Asa, deci stai sa iti explic... Daca ati facut dragoste cu cateva zile inainte de menstruatie sansele sunt de unul la cinci sute sa aveti un copil.Dar mai sunt si exceptii, iar ca urmare a uneia dintre acestea ne-am trezit si noi cu un micut.

| Larisaconstanti explică (pentru Daniel9988):

Iti multumesc pentru raspunsul frumos, noi stim si de calendar si de perioada fertila, pentru cei care au zis sa ne mai documentam multumesc oricum. Multumesc tuturor pentru detalii

| Larisaconstanti explică (pentru Daniel9988):

Sa va traiasca micutul

| Daniel9988 a răspuns (pentru Larisaconstanti):

Multumim.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Larisaconstanti):

Nu ai pentru. ce.

| Marcel3Pule a răspuns (pentru Larisaconstanti):

Pai atunci unde e proble- esti inca in generala fato?