| eusiel1419 a întrebat:

Buna, am o intrebare. Am facut sex cu logodnicul meu in perioada de ovulatie. Dupa ceva timp am inceput sa ma simt rau, ca un fel de greata, menstruatia mi-a venit la timp, insa in loc de 7 zile, mi-a venit 3, dupa o zi, doua, au inceput sa imi apara mici pete maronii pe lenjeria intima, insotite de dureri de burta, dureri de cap, apetit si oboseala, e posibil sa fiu insarcinata?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este posibil!
Fa un test de sarcina dupa ce se opreste sangerarea!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a fi insarcinata este foarte mica insa nu si exclusa din cauza faptului ca modul de desfasurare si producere a menstruatiei a prezentat o modificare evidenta ca si timp de manifestare, precum si a cantitatii de menstruatie eliminata. Fiindca sexul amintit a fost intretinut in perioada zilelor din preajama ovulatiei, acest fapt poate reprezenta o posibila probabilitate de a se fi format o sarcina care sa existe in acest moment. Deoarece nu ai precizat data de incepere ultimei menstruatii, insa se poate deduce ca acest lucru s-a intmplat cu circa 5 sau 6 zile (3 zile + inca vreo 2), poti sa iti faci un test de sarcina pe baza urinei de dimineata, fiindca rezultatul va fi inproportie de peste98% VALID, CORECT. Multa sanatate!

| neutrino a răspuns:

Este prea devreme pentru o concluzie corecta, dar se pare ca ai scapat.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fii gravida.