| NINAAAAAAA a întrebat:

Buna, am o întrebare in ultimul timp sunt foarte posesiva, nervoasa, dependenta de iubitul meu, vreau sa il controlez mereu. Cum sa fac sa ma mai relaxez? Cum sa nu mai fiu așa dependență de el? Cum sa il recuceresc? Va rog ceva idei...

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Cu disperarea asta o sa il indepartezi si mai mult.
Si nu poti dicata si nici sa pacalesti sentimentele lui.
Si pana la urma ori e iubit ori e fostul? Hotaraste-te.
Incearca sa ai rabdare, poate cine stie...
Daca nu accepti situatia si te resemnezi.
Nu te poate ajuta nimeni si nimeni nu poate sa-i modeleze lui sentimenetele faza de tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, cand o sa te paraseasca o sa pricepi ca posesiunea se aplica obiectelor, papusilor, animalelor de companie si nu oamenilor dragi, ca nu-s maimutoi ori slugi, sa-i controlam, sau posedam.

| Freya1 a răspuns:

Chestia asta nu tare poti sa o controlezi dar poti sa ii ceri sa te ajute.Ori sa te linisteasca o perioada facand ca si tine si aratanduti mereu ca totul este in regula ori stand mai mult pe capul tau sa simti tu nevoia de mai mult spatiu altfel nu ai cum. Daca si tu ai problema asta si el face tot inversu de cum vrei tu e normal sa te faca mai paranoica mai posesiva asa ca se poate sacrifica un timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.Daca esti asa din fire ar trebui sa inveti sa te controlezi, sa realizezi ca el nu e proprietatea ta. Daca el iti da motive sa fii asa, tot nu merita sa te enervezi sau sa faci crize de gelozie.Te desparti si gata.Cea mai mare prostie pe care poti s-o faci e sa fii dependenta de cineva.Una e ca il iubesti, alta ca nu poti sa respiri fara el.

| Yon1470 a răspuns:

Daca vrei sa-l recuceresti, te duci la el si te dezbraci, restul vine de la sine!