| mirunaCM a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti..este adevarat ca va uitati dupa alte fete chiar daca aveti prietena?

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles ca se uita,doar un orb n-ar face-o.
Fie ca se uita fiindca detin ochi si inteleg sa-i foloseasca,fie ca le este atrasa curiozitatea de o pata de culoare tipatoare,fie de prost-gustul sau bunul gust al unei straine care trece,fie pentru a compara cu ce au langa ei,fie pur si simplu,baietii vor privi intotdeauna,oricat te-ai supara tu.
Sunt fiinte umane,ca si tine,ca si mine,o prietena,o sotie chiar nu reprezinta un instrument suficient de elaborat pentru ca un barbat sa orbeasca brusc!
Bine ar fi ca fetele sa inteleaga lucrul asta si sa realizeze ca oricat s-ar uita,important e ca ele sunt alaturi de baiatul care le e drag si nu cea care trece!
De cate ori n-ai privit si tu o rochie frumoasa dar inaccesibila,o pereche de pantofi de vis sau un inel scump? Da,ti-ar place sa le ai,dar asta nu inseamna ca daca le-ai putea obtine vei arunca toate celelalte rochii sau inele,nu?
Oamenii, in general, obisnuiesc sa priveasca, se folosesc de simtul asta intr-un mod scandalos!
Asa ca, n-ai ce face!

| TeoPT a răspuns:

Definitiv si in mod sigur toti baietii sunt la fel si toti se uita dupa alte fete chiar daca au prietena. Pare logic, nu?

| darrio2007 a răspuns:

Una e sa te uiti si alta sa o inseli. Oricum, asta e valabil si pentru fete.Si ele fac acelasi lucru.

| Korrawi a răspuns:

Depinde de baiat, depinde cat de mult ne place fata cu care suntem intr-o relatie. Unii da, unii nu happy.

| indragostituspun a răspuns:

Da e normal.dar asta nu inseamna ca va inselam

| Azµre a răspuns:

Ne spălăm ochii, e normal, asta nu înseamnă că și înșelăm

| h3r a răspuns:

Atât îi trebuie lui.
Dar mă rog, lasă-i să se uite, și noi savurăm... doar că ei primesc mai greu, dacă își doresc.
Așa că, profită de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Când ieşim pe stradă ne punem ochelari de cal pentru ca nu cumva să riscăm să ne uităm la alta şi să-i vedem fundul sau decolteul. Ne bazăm pe un GPS foarte performant care ne spune să o luăm la dreapta, să evităm rahatul de pe trotuar sau să aşteptăm că e roşu la semafor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori iubitul meu se uita la alte fete si chiar si spunea (in gluma,evident) "mama, ce buna-i aia!" Si eu ori ii faceam jocul si il "certam", ori ii ziceam "da, e buna!".
Evident ca se uita la altele, dar nu ma deranja.Pentru ca stiam ca eu eram cea mai importanta pentru el si ca il faceam cel mai fericit.
Asta face orice baiat.Dar cel mai finut e s-o faca subtil, sa fie un gentleman.Sau sa fie un getleman amuzant glumind pe tema astahee hee

| Violente a răspuns:

Dacă nu ai ochi, nu te uiți.
Dacă nu ești gay, la fel, nu te uiți.

| BlackOldSun a răspuns:

Barbatii sunt atrasi sexual usor prin simtul vizual!

| Titanos a răspuns:

Atata timp cat nu suntem orbi ne vom uita.

| tlaura a răspuns:

laughing da exact, buna intrebare laughing

| negat1ve a răspuns:

Mai poate cand esti impreuna cu prietena, in respect fata de ea nu ne uitam. Toata atentia si privirea i-o acordam. Dar cand suntem singuri sau cu prietenii, fireste ca ne mai intoarcem dupa una-alta ca nah, intai de toate e din instinct si dupa de vointabig grin Parerea mea si fetele se mai uita asa macar cu coltul ochiului dupa un tip mai bine chiar daca are prieten.

| BestStudio a răspuns:

Ne uitam de obiceni din instinct dar uni care isi iubesc prietenele o fac doar sa vada cu reactioneaza.

| PuffyPuffulete a răspuns:

Sunt fata si desi sunt fata pot sa-ri raspund..baieti chiar daca se uita dupa alte fete.ei vor iubi doar una cu adevarat

| Stefan988 a răspuns:

Da normal... nu ne ajunge doar una laughing

| tzetze2582 a răspuns:

Eu si cand stau cu prietena si vad o alta fata si imi place de ea ii zic "ia uiteeee, ce buna e aia"