| BrianSpilner a întrebat:

Buna, am o intrebare putin mai diferita si as vrea persoanele ce-s pe glume si misto-uri sa se abtina.
Vreau sa stiu cum as putea sa abordez o femeie mai mare decat mine. Prin intermediul unor prieteni am cunoscut o femeie de peste 30 de ani, eu am doar 20, dar din prima clipa m-am simtit atras de ea si din ce am vazut a dat si ea de inteles unele lucruri, asa ca intr-o seara i-am scris sa iesim la o plimbare cu masina si la un moment dat i-am spus ca o plac, insa ea mi-a zis citez : " Cand o sa stii cum sa abordezi o femeie, o sa-ti ofer mai multe", m-a pupat pe obraz si atat. Deci astept sfaturi, idei, orice e bine primit. Multumesc si o seara placuta tuturor!

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

O scoti la restaurant, la film, ca pe orice femeie; ce era mai greu, faptul ca o placi, ai spus deja, iar ea te-a incurajat, nu a spus ca iti va oferi mai multe? Invit-o undeva unde se face si o cheltuiala. Ma gadesc ca o sa mearga. De fapt ea da de inteles ca ai abordat-o intr-un fel care ii lasa si ei de facut pasi spre tine, si, fiind mai in varsta, nu ar vrea sa para ca cedeaza usor.

| dani420 a răspuns:

In primul rând, trebuie sa fii matur pentru o asa escapadă. Lor le plac băieții tineri, dar sa fie si bărbați. Nu un copil prost cu minte de 15 ani. La fel sunt eu in situația asta, la muncă. Am 21 de ani, si ma tot abordează o colegă de peste 35 de ani. La început chiar nu simțeam nicio atracție față de ea. Acum ma bag cu ea in seamă mereu, si ea ca o femeie cuminte interacționează laughing nu știu ce sfaturi ti as putea da in privinta asta...aici ii nevoie de o mentalitate ridicată din punctul meu de vedere, si câtuși de puțina experiență cu femeile. Nu i arăta ca ești genu ala de copil care suferă din dragoste, etc. Sa ti dau un exemplu. Ce mi o zis colega de la muncă, cam cand m-am angajat. Prin abordările ei smug "dane, insistă dacă vrei ceva" era vorba despre muncă, ca o ajutam la ceva. Da o zis o cu subînțeles, dupa zâmbetu ala pe care il avea pe față. Deci nu renunța, dacă vrei ceva de la ea, sau cu ea. Încearcă sa lași in urmă puțin copilul din tine, si arata i ca se poate

| Cris1235 a răspuns:

Nu trebuia să-i spui ca o placi. Unei femei ii place sa ii dovedești, gen plimbări, scos în oraș, mici atenții. Deci ți-ai cam pierdut orice șansă.
Încearcă să o abordezi din nou, sa o chemi la o cafea
Multor femei care trec de vârsta de 30-40 le plac bărbații mai tineri dar sa fie și matur. Arata-i ca ești un om matur nu un puști
Multă bafta