| AlaturideIngeri a întrebat:

Buna!
Am o mare,foarte mare problema si va rog sa ma ajutati!
Deci acum cateva zile un necunoscut si-a facut facebook cu numele lu' fratemeu si i-a distribuit si o poza si a pus-o la profil.
Aseara,fratemeu a fost pe-afara cu bicicleta cu un coleg de-al lui.A venit unu la el,fost coleg cu mine,si s-a luat de el intrebandu-l de ce l-a injurat,fratemeu i-a zis ca nu el,i-a explicat ca altu' si-a facut facebook cu numele si poza lui,acum asta a inceput sa dea in el, fratemeu fiind nevinovat.
Ceva ciudat ar mai fi ca si pe numele meu a facut cineva facebook si are trecuta data mea de nastere; eu nu am facebook tocmai din cauza asta, mi-a fost frica sa-mi fac pentru ca am stiut ca asa o sa se intample si nu am vrut sa am probleme.
Intrebarea mea ar fi: Pot sa aflu cine a facut profilul cu numele lu' fratemeu?
Daca merg la politie si spun, ei pot sa afle cine e acea persoana?
Va rog sa-mi raspundeti ca nu stiu ca sa fac!
Scuzati categoria dar este cea mai vizitata si am urgent nevoie de raspuns.

Răspuns Câştigător
| TeDrqq a răspuns:

Da, te poti du-ce la politie sau poti raporta la facebook ca fiind un cont fals happy

| AlaturideIngeri explică (pentru TeDrqq):

Si cum pot face asta? unde trebuie sa dau, ca nu stiu? nu ma pricep in calculatoare.

| TeDrqq a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Pai de cand s-a schimbat facebook-ul n uma istiu nici eu prea bine, da scrie pe google " Cum sa denunt un cont de facebook"

Bafata

| AlaturideIngeri explică (pentru TeDrqq):

Am sa caut, mersi mult pentru raspuns happy

| TeDrqq a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Funda? laughing

| AlaturideIngeri explică (pentru TeDrqq):

Iti dau si fundita laughing pentru ca ai avut rabdare sa citesti tot ce am scris si ti-ai rapit din timpul tau pentru a-mi raspunde Mersi inca o data pentru raspuns happy

6 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Du-te la fbi