| GeorgianaEuu a întrebat:

Am o mica problema.Am iesit de cateva ori cu un baiat si ultima data m-a si sarutat.Ieri m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna dar nu sunt sigura de raspunsul pe care i-l voi da.Adica..imi place, dar nu stiu daca neaparat de el sau de felul in care se comporta si vorbeste etc.Pe de o parte as vrea sa fim impreuna dar mi-e teama ca nu va merge, mai ales ca nu stiu exact ce simt pentru el; pe de alta parte as vrea sa ramanem doar prieteni.Voi ce spuneti? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Sti nu e neaparat necesar sa te indragostesti nebuneste ca sa fii cu cineva.E de ajuns sa simti ceva, sa fi sigura ca te poate face fericita si sa te simti bine.Te asigur ca, cu timpu daca va sti cum sa se poarte iti va cucerii inima definitiv.Totu depinde acum de tine.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intr-o relatie este important si ce-ti place, si ce nu-ti place la partener. Cand pui totate lucrurile in balanta, iti dai seama daca el este cel potrivit pentru tine.

| neutrino a răspuns:

O zi cu el, o zi doar prieteni, si in felul acesta vezi cum este mai bine.

| ElenaSA a răspuns:

Poate ca ai nevoie sa cunosti mai bine persoana, sa stii cum gandeste. Nu intotdeauna sentimentele puternice, clare duc si la relatii de durata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca vrei sa fiti fiti impreuna de cate ori te invita.in rest vrei sa fii singura si independenta.doar daca va casatoriti, veti fi mereu impreuna dar si atunci ai nevoie de putina libertate ca doar nu esti la puscarie?

| Happyjump a răspuns:

Da-i o șansa, încearcă sa-l cunoști mai bine, v-ati vazut doar de câteva ori e normal sa nu stii ce simți pentru el

| Biancabia12345 a răspuns:

Ar fi bine sa ii dai o sansa, cine stie? Orice lucru e un inceput!

| Seflamineacasa a răspuns:

Acorda-i o sansa, vedeti cum functioneaza relatia pe parcurs, in plus spune-i ce simti pentru el sigur veti forma un cuplu dragut! Bafta!