| Geniul009 a întrebat:

Bună, am o mica problema, sa spunem ca de un pic de vreme cam de o luna de zile aparatul meu nu funcționează cum trebuie, după 5 minute de act sexual se înmoaie și nu știu de ce. Dacă cineva a mai pățit sau știe cum sa ma ajute i-as mulțumi enorm.
Ceva medicamente rețea tratament. (vârstă 21 de ani)

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu fuma, dormi destul, fa ceva sport, cat de cat, nu junk food, si multe fructe si legume in salate mixte, cu ulei de masline, nuci si otet de mere.
Sa te ajute si ea cu mangaieri, masaj, si ai sa vezi ca o sa fie mai bine, nu e normal ca ea sa nu faca nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Anii de masturbare excesiva isi spun acum cuvantul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul catusi de cat corect, in cazul tau poate fi dat de catre un psihoterapeut sexolog cu specializare in problemele de dinamica sexuala. Psihoterapeutul sexolog poate stabili pe baza discutiilor purtate in cadrul a unei sau a mai multor sedinte de consiliere de ce natura este/poate fi afectiunea care te afecteaza. Multa sanatate!

| Geniul009 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar ceva tratament nu este? Sau nu știu

| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai masturba inainte de a face sex. Penisul tau fiind obosit de la masturbare, nu mai este capabil sa duca actul sexual pana la final.

| Geniul009 explică (pentru Emilian65):

Da am înțeles dar, sa zicem ca din 10 acte sexuale 2 sunt bune restul nu de ce?

Răspuns utilizator avertizat