| JasminNoir a întrebat:

Am o mică problema și am nevoie de ajutorul vostru pentru a găsi o soluție. Sunt minora, am 17 ani și câteva luni și urmează sa ma întâlnesc cu prietenul meu care are 23 și sta intr-o alta localitate. Vrem sa petrecem timp împreuna când avem câteva zile libere pentru ca de altfel suntem amândoi ocupati cu școala și facultatea. Am vrea sa petrecem o seara și la un hotel, pentru ca ar fi prea mare distanta sa ne întoarcem amândoi la casele noastre. Însă nu știu cum e cu cazarea. Eu fiind minora ma pot caza in aceeași camera cu el? Sau dacă el ar face rezervare telefonică cu ceva timp înainte sa mergem, eu ar mai fi nevoie sa-mi dau datele? Cum sugerați ca ar fi mai bine? Va mulțumesc

19 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cere doar un singur buletin şi o semnătură să aibă o garanție în caz că le strici ceva prin cameră. De obicei, nu sunt atenți la data de naştere. Nu le pasă, atât timp cât plăteşte cineva camera.

| mihai69 a răspuns:

Poți sta cu el la hotel fără probleme. Nici măcar nu e ilegal, cum s-a spus pe aici.
Distracție plăcută!

| JasminNoir explică (pentru mihai69):

Nici macar nu știu cum a venit vorba de sex aici. E fix treaba mea ce si cum fac. Întrebarea mea era despre cazatul la hotel pentru ca e prea departe sa ne întoarcem amândoi acasa. Mulțumesc oricun

| mihai69 a răspuns (pentru JasminNoir):

Ai citit cumva în răspunsul meu cuvântul „sex"?!? Exact despre cazare ți-am și răspuns!

| minrest a răspuns:

Daca intretineti deja relatii sexuale, puteti merge la hotel, desi nu e legal, se va gasi o solutie. Dar daca esti virgina si mergi cu el la hotel, pot sa fac pariu ca iti vei pierde virginitatea. One way or the other.

| Ara997 a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte. baiatul ala vrea camera de hotel pentru ..altceva ar fi mai bine sa te intalnesti cu el intr-un loc public. si cam atat. nu cateva zile. el la 23 de ani nu te cauta ca sa te tina de mana. daca ma intelegi. plus ca acolo la facultate e posibil sa mai aiba cateva prietene. nu fi naiba. mai cere o parere a cuiva matur din familie etc.

| Ara997 a răspuns:

Daca mamei tale nu-ipasa ce faci si tie nu-ti pasa - efix treaba ta - de ce crezi ca le-ar pasa celor de la hotel ce varsta ai?
zi ca ai hotarat s-o faceti lata si nu mai motiva ca nu ai timp sa ajungi acasa. O fata care nu se preteaza, se duce si sta o noapte in gara, in sala de asteptare nu la hotel.

| minrest a răspuns (pentru Ara997):

Ara, o fata, si in general un om care se respecta cand e in alta localitate isi ia o camera singur la un hotel, nu sta ca un homeless in sala de asteptare a garii. Aia e ca sa astepti trenul, nu ca sa locuiesti in ea.

| Ara997 a răspuns (pentru minrest):

Daca, are cu ce sa-si ia o camera. dar ia spune-mi ce face daca nu are? : se duce intr-un loc public, cu ceva lume si o oarecare paza pe timp de noapte.
da-mi o alta idee in situatia ca nu ai parale de camera de hotel. ca pe mine nu ma taie capu.

| minrest a răspuns (pentru Ara997):

Numai ca nu e o solutie, mai ales ca fata, sa stai in gara si sa dormi pe banci, cu homeless-i si aurolaci. Nu prea are rost sa calatoresti fara sa ai banii necesari.

| Ara997 a răspuns (pentru minrest):

Tu ai fost student cu bani, eu am fost fara.
"si nu m-o mancat lupchii" -
toate cele bune!

| kandaraki a răspuns:

Orice ti-am sugera noi aici pe site tu vei face cum vei dori, sau cum va dori baiatul respectiv. Inteleg dorinta ta sa fii cu el, dar intelege si tu ca ramasul pe noapte in hotel, in proportie de 99 % veti face sex, poate asta iti doresti si tu. El fiind departe poate are si alte relatii cu alte fete, tu nu ai de unde sti, asa ca poti fi una din mai multe pe care le... si apoi pleaca.
In ceea ce priveste intrebarea ta, poti rezerva o camera avand buletinul cu tine si varsta de 18 ani, adica iubitul tau poate rezerva camera, tu insa nu!

| cristi10grei a răspuns:

Faza e ca nu te lasa, depinde si de hotel

Răspuns utilizator avertizat
| aleku22 a răspuns:

Vrei sa te distrezi laughing

| nicoooletaaa a răspuns:

Ca sa va cazati la hotel nu trebuie sa fii majora. Depinde de regula hotelului respectiv. Posibil sa ceara un buletin ( al prietenului tau) pentru siguranta hotelului. Dar parerea mea e ca nu ar trebui sa ramai la hotel cu el. Cu a spus si AraCib1997 baiatul vrea si alt ceva de la tine, iar data esti sigura ca vrei sa mergi, vorbeste cu cel putin unul din parintii tai ca in caz de vreo intamplare neplacuta sa stie de unde te poate lua

| JasminNoir explică (pentru nicoooletaaa):

El nu mi-a cerut nicio secunda sa rămân cu el. Nu e cazul sa-mi fac griji. Eu ma gândeam ca as putea sa rămân și urmează sa discut și cu el despre asta. Mulțumesc oricum

| nicoooletaaa a răspuns (pentru JasminNoir):

Este alegerea ta cu privire la ceea ce urmeaza sa faci. E greu cu dragostea

| NoFapNoWorry a răspuns:

Bucura-te de copilarie, poti sa il iubesti si fara contact fizic